Čaká nás najlepší sci-fi film posledných rokov?

Očakávaný sci-fi epos Duna konečne ukázal prvý trailer

talentovaný režisér za kamerou a množstvo skvelých hereckých hviezd pred kamerou. Pripočítajme k tomu skvelú knižnú predlohu a dostaneme nové spracovanie eposu DUNA.
Vydané 15. septembra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Duna. Sci-fi epos z pera Franka Herberta už má za sebou pár filmových verzii, no tento rok (pre koronu možno až ten budúci) dorazí do kín nová filmová verzia tejto knižnej klasiky. Tento krát sa jej chopil jeden z najuznávanejších režisérov súčastnosti Denis Villeneuve. Už len toto meno stačí, že sa filmu nevie dočkať každý filmový fanúšik, avšak zoznam hercov, ktorý sa vo filme objavia tiež stojí za to: Timothée Chalamet (Interstellar), Rebecca Ferguson (Mission Impossible: Follout), Josh Brolin (Avengers: Endgame), Dave Bautista (Guardians of the Galaxy), Zendaya (Spider man: Far From Home), Jason Momoa (Aquaman) a mnoho ďalších.

Pred nedávnom konečne uzrel svetlo sveta prvý trailer, na ktorý sme tak dlho čakali. Aj podľa týchto pár záberov sa dá usúdiť, že nás čaká veľkolepá sci-fi jazda. Denis Villeneuve nás už mnohokrát presvedčil, že vie natočiť dobré sci-fi – Blade Runner 2049 či Arrivel. Prostredie planéty Arrakis vyzerá vskutku veľkolepo a na záver sa dočkáme aj bájnych púštnych červov.

Termín premiéry je momentálne stanovený na 17. December. Odklad premiéry je už však viac ako pravdepodobný. Prečo? Len pred pár dňami sa posunula premiéra Wonder Woman 1984 z 1. októbra na Vianoce. Warner Bros určite posunie aj ďalšie svoje premiéry a medzi ne patrí aj Duna.

A prečo sa to všetko deje? Na prelome augusta a septembra vtrhol do kín Tenet. Išlo o prvú veľkú premiéru po 6 mesiacoch. Zo začiatku to s číslami vyzeralo dobre. Zárobky z Európy po prvom týždni boli vyššie než predpokladali analytici. Potom však prišla premiéra v USA a tam film škaredo narazil. Ešte horší osud postihol novinku od Disney Mulan. Tá síce premiérovala nie len v kinách, ale aj na streamovacej platforme Disney+, kde si za film museli priplatiť 30 dolárov. Mulan však zlyhala na oboch frontoch. Všetky tieto neúspechy ukázali filmovým štúdiám, že ľudia, ešte nie sú pripravení chodiť do kín.

INZERCIA

V jednom z nedávnych rozhovorov režisér Denis Villeneuve prezradil zopár maličkostí o pripravovanom filme. Denis je už od malička fanúšikom Duny a od prvotných strán sa od nej nevedel odtrhnúť. Na otázku prečo sa rozhodol film natočiť práve teraz, odpovedal, že film o schopnosti prispôsobiť sa, lebo sa blíži množstvo žien. A preto si myslí, že je tento príbeh viac relevantný dnes ako kedykoľvek predtým.

Tiež sa vyjadril k tomu, prečo do hlavnej úlohy Paula obsadil mladú hviezdu hollywoodu Timothee Chalameta. Podľa Denisových slov Má Timothée množstvo kvalít. Napríklad hlbokú inteligenciu v očiach a starú dušu. Keď sa s ním rozprávate máte pocit, že prežil mnoho životov a to zapôsobilo aj na režiséra. Navyše vypadá pred kamerou veľmi mlado a celý tento kontrast sa dokonale hodil pre postavu akou je Paul Atreides.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.