Monica, Rachel, Phoebe, Chandler, Joey a Ross opäť pohromade!

O tom, ako sa kultoví priatelia znova stretli po dlhých 17 rokoch

Dlhých 17 rokov sa čakalo, kým sa partia priateľov opäť stretla. Monica, Rachel, Phoebe, Joey, Chandler a Ross. Esencia rokov deväťdesiatych. Prvé správy o ich návrate sa objavovali sporadicky už niekoľko rokov, ale oficiálne sa potvrdili až niečo pred vyše rokom. Očakávalo sa, že príde regulérny návrat týchto postáv. Dočkali sme sa však niečoho iného…. Prečítať celé
Vydané 30. mája 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Dlhých 17 rokov sa čakalo, kým sa partia priateľov opäť stretla. Monica, Rachel, Phoebe, Joey, Chandler a Ross. Esencia rokov deväťdesiatych. Prvé správy o ich návrate sa objavovali sporadicky už niekoľko rokov, ale oficiálne sa potvrdili až niečo pred vyše rokom. Očakávalo sa, že príde regulérny návrat týchto postáv. Dočkali sme sa však niečoho iného.

O tom, ako sme opäť stretli našich starých dobrých priateľov

Takéto návraty zvyčajne nedopadnú dobre. Pre príklad ani nemusíme ísť moc ďaleko. Stačí sa pozrieť k našim českým susedom, kde sa snažia ťažiť zo slávy starých kultových filmov ako napríklad Sněženky a machřy, Dědictví, Saxana atď. Nič z toho nedopadlo dobre. Tvorcovia Beverly Hills 902 10 sa tiež pokúsili o takýto návrat a žiadna sláva to teda nebola. Je vôbec nejaká nádej, že by Priatelia mohli dopadnúť inak? Len veľmi malá a bohužiaľ sa to aj potvrdilo.

Návrat priateľov je vlastne len dvojhodinová epizóda, kde herci a tvorcovia spomínajú na staré časy. A ešte ich k tomu úplne zbytočne doprevádza plejáda známych hviezd. Show začína stretnutím hlavných hereckých hviezd v starom známom byte. Úvodné minúty otrasú každým veľkým fanúšikom tohto kultového seriálu. Lenže keď sa trochu spamätáte z úvodnej nostalgie, čaká vás menší šok.

O tom, ako sme ich skoro nespoznali

Pohľad na niektorých z priateľov je už totiž vyslovene smutný. Matthew Perry ako Chandler je chodiaca reklama na to, čo s vami spravia drogy.  Rachel a hlavne Monica sú zase príkladom, že ženy by si mali tri krát rozmyslieť, či je naozaj nutné podstúpiť nejakú plastickú operáciu. Naopak Joey a Phoebe nestratili nič zo svojho čara a stále pôsobia super. No a Ross je len príkladom, že každý proste starne.

Tvorcovia si tohto museli byť vedomí, lebo za celé dve hodiny sa Chandler či Monica dostanú k slovu len minimálne. Naopak väčšinu času vidíme a počujeme Rossa s Rachel a Joeyho s Phoebe. Tvorcovia sa tak snažili čo najviac eliminovať to, že divák bude mať so sledovania zmiešané pocity. Pohľad na Chandlera a Monicu je dnes už proste len smutný.

Najväčším plusom tejto epizódy sú jednoznačne samotní tvorcovia. Marta Kauffman a David Crane sú tí, ktorí to celé vymysleli a ich rozprávanie o tom, ako tvorili príbehy a hľadali hercov pre postavy, ktoré stvorili, je to najzaujímavejšie, čo počas dvoch hodín uvidíte.

O tom, ako všetci iba spomínali

Stretnutie hercov by sa dalo označiť len vlažným výrazom okey. Väčšinu času len rozprávajú o tom, aké to bolo super a ako si všetci chýbajú (čo vyznie trochu smiešne, keď zoberieme do úvahy, že niektorých z tejto šestice bolo ťažké presvedčiť, aby sa vrátili aspoň na natočenie tejto jednej epizódy). Nejakých zaujímavejších pikošiek sa z ich úst dočkáte len občas.

Neviem, koho to bol nápad, ale to že si herci sadnú za jeden stôl a budú čítať staré scenáre, nemohlo skončiť inak ako veľkou nudou. Oveľa lepšie dopadlo spomínanie hercov na niektoré kultové momenty. Napríklad o epizóde s názvom O tom, ako nebol nikto pripravený.

Hlavnú šesticu postáv v priebehu dvojhodinového programu doplnia aj niektoré dobre známe vedľajšie postavy. Od večne ufrflaného suseda pána Hecklesa, cez Guntera, až po Janice Ooo Muooooj Boooože. Tieto stretnutia sú veľmi príjemné, len škoda, že niektoré sú tak krátke. Stačí žmurknúť a môžete ich premeškať.

To čo funguje menej, je zakomponovanie dnešných celebrít do programu. Záverečná módna prehliadka je až z kategórie „od veci“. Všetky známe kostýmy ako bol Vianočný pásavec, zemiak sputnik, či Rossové kožené nohavice vám predvedú Cara Delevigne, Cindy Crawford či Justin Bieber. Aspoň, že si naraz všetky Chandlerové veci opäť na seba navlečie Matt LeBlanc aka Joey.

O tom, ako sme ostali sklamaní

Celkové hodnotenie? Každý veľký fanúšik si tie dve hodiny užije naplno. Ak však budete očakávať niečo viac, ostanete sklamaní. V prípade novej časti platí staré známe – menej je niekedy viac. Dookola počúvať ako bolo všetko skvelé a akí boli všetci úžasní, začne byť veľmi rýchlo nuda. No vždy keď sa skĺzne do historiek z natáčania, vtedy to začne byť zaujímavé. Škoda, že sa tak deje menej, ako by ste čakali.