Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Čítanie na 2 min.

Nová generácia protéz bude používať titán z 3D tlače, výsledok vyzerá skvelo

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Strata končatiny je pre človeka enormnou záťažou nielen na jeho fyzický stav, ale aj psychickú kondíciu. Našťastie, dnes už spoločnosť ľudí s hendikepmi nediskrimituje tak ako v minulosti a moderné technológie umožňujú, aby sa takéto znevýhodnenia kompenzovali takmer dokonale. O mnohých ľuďoch dokonca vôbec netušíme, že nosia protézu nohy, pretože to na prvý pohľad nie je možné spozorovať.

Dnes sú protézy spodných končatín drahé a delia sa podľa kvality a funkčnosti. Tie najdrahšie a najfunkčnejšie dokážu s vysokou precíznosťou alternovať zdravú nohu a umožňujú svojmu majiteľovi celkom plnohodnotný život bez toho, aby si ktokoľvek v jeho okolí všimol niečo atypické na chôdzi či na behu. Súčasné protézy sa snažia čo najviac podobať zdravej nohe, ale nie každý má záujem svoj hendikep skrývať.

Pre tých, ktorí sa neboja „pochváliť“, je určená nová generácia protéz vyrobených pomocou 3D tlače z titánu. Titán je ľahký, extrémne pevný, nepodlieha korózii. Práve tieto vlastnosti z neho robia takmer ideálny materiál pre použitie v zdravotníctve a najnovšie aj pri výrobe týchto supermoderných protéz. Titánová polygónová štruktúra je iba konštrukciou, na ktorú je potrebné pripojiť pohyblivé prvky.

mtqzmtc5nde0ntywmtiynzm0jpg

mtqzmtc5nde0ntywmjuzoda1jpg

mtqzmtc5nde0ntywnduwndezjpg

mtqzmtc5nde0ntywmtg4mjcwjpg

INZERCIA

 

 

 

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0