Existuje mimozemský život? Nedávne události naznačujú, že by mohol

Bežný človek si len ťažko dokáže predstaviť ako veľký je vesmír. V tomto rozsiahlom priestore sa nachádzajú rôzne vesmírne telesá, akými sú planéty, hviezdy, asteroidy, mesiace planét alebo zoskupenia planét – galaxie. Práve obrovská rozloha vesmíru núka mnohým ľudom domnienku, že štatisticky musel život vzniknúť aj niekde inde. Vedci sa neraz snažili matematicky dokázať, že… Prečítať celé
Vydané 17. septembra 2023 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Bežný človek si len ťažko dokáže predstaviť ako veľký je vesmír. V tomto rozsiahlom priestore sa nachádzajú rôzne vesmírne telesá, akými sú planéty, hviezdy, asteroidy, mesiace planét alebo zoskupenia planét – galaxie. Práve obrovská rozloha vesmíru núka mnohým ľudom domnienku, že štatisticky musel život vzniknúť aj niekde inde.

Vedci sa neraz snažili matematicky dokázať, že život na inej planéte je možný. Ešte v roku 1961 publikoval americký astrofyzik Frank Drake jeho matematickú rovnicu, pomocou ktorej by sme mali byť schopný vypočítať počet mimozemských civilizácií v našej galaxii, teda Mliečnej dráhe, uvádza portál Britannica.

Lenže niektoré veci sa nedajú dokázať iba teoreticky. Zmienky o neidentifikovateľných lietajúcich objektoch nie sú v Amerike vôbec zriedkavé, no v našich končinách sa s nimi stretávame len málokedy. Avšak nedávne udalosti ukazujú na to, že by reálne mohli existovať dôkazy alebo svedectvá, ktoré by potvrdili mimozemský život.

Mumifikovaný mimozemšťan

Mexickí zákonodarcovia si 12. septembra 2023, po prvýkrát v histórií tejto latinskoamerickej krajiny, vypočuli svedectvo, ktoré sa týkalo mimozemských bytostí. Politikom odprezentovali aj pozostatky, ktoré majú reprezentovať mumifikované telá mimozemských bytostí.

„Myslím si, že je tu jasný dôkaz, že máme do činenia s exemplármi, ktoré nie sú príbuzné žiadnemu inému druhu v našom svete, a že všetky možnosti sú otvorené pre akúkoľvek vedeckú inštitúciu… na ich preskúmanie,“ ako uvádza Reuters povedal Jaime Maussan, dlhoročný nadšenec UFO.

Tieto údajne mimozemské telá sú malého vzrastu, ich ruky majú iba tri prstami a majú značne pretiahnuté lebky. Podľa Maussana ich objavenie sa udialo ešte v roku 2017 v blízkosti starovekých línií Nazca v Peru. Taktiež uviedol, že ich vek sa odhaduje na približne tisíc rokov, pričom ich analýzu vykonala National Autonoumous University of Mexico.

Portál The Guardian informuje, že výsluch bol zorganizovaný Sergiom Gutiérrezom Lunom, poslancom mexického parlamentu a kandidáta na guvernéra štátu Veracruz. Po jeho skončení vyhlásil, že kongres nezaujal definitívny postoj, ale zdôraznil potrebu vypočuť si všetky hlasy a názory.

Ďalší do počtu

Podobný výsluch sa konal aj v americkom kongrese ešte koncom júla. Pred americký kongres sa postavili traja bývalí vojenskí predstavitelia, ktorí tvrdili, že vláda Spojených štátov amerických vie o neidentifikovateľných lietajúcich objektov (pozn. redakcie UFO) oveľa viac než hovoria verejnosti.

Jeden zo spovedaných, David Grusch, mal vyrozprávať ako sa o týchto informáciách dozvedel, informuje Associated Press News. Grusch počas výsluchu povedal: „V rámci svojich služobných povinností som bol informovaný o niekoľko desaťročí trvajúcom programe vyhľadávania havárií neidentifikovateľných lietajúcich objektov a reverzného inžinierstva, ku ktorému mi bol odopretý prístup.

mimozemský život

Prvé dobre známe svedectvo o UFO pochádza z roku 1947, o ktorom hovoril podnikateľ Kenneth Arnold. Zdroj: unsplash.com/@albrrt

Avšak dôveryhodnosť jeho vyjadrení je otázna, pretože informácie nepochádzajú z jeho vlastných skúsenosti. Aj napriek tomu, že pracoval ako rozviedčík a bol súčasťou pracovnej skupiny pre štúdium UFO, priznal, že tieto informácie má len sprostredkované od 40 rôznych svedkov, píše denník Pravda.

Problematike neidentifikovateľných lietajúcich objektov sa začala venovať aj NASA. Ich nová štúdia si dáva za cieľ prísť s novými spôsobmi ako zbierať a vyhodnocovať dáta o nich. Tým sa snažia zvýšiť ľudské poznanie o týchto objektoch, a zároveň znížiť výskyt legiend, chýr a fám.

Nová metóda objavovania

Už spomínaná organizácia NASA ešte v roku 1976 vyslala na povrch planéty Mars rover Viking. Ten mal pozbierať vzorky povrchu planéty, na ktorých sa snažil nájsť mikroorganizmy pridaním vody. Avšak to mohlo tento život zahubiť ešte skôr než ho dokázali odhaliť, uvádza portál Space.com.

Portál sa odvoláva na vyjadrenia vedca Dirka Schulze-Makecha. „Keďže Zem je vodná planéta, zdalo sa rozumné, že pridanie vody by mohlo podnietiť život v extrémne suchom marťanskom prostredí,“ napísal vo svojom článku. Avšak ako neskôr dodal, tento nápad mohol viac uškodiť ako prospieť.

Ak mikroorganizmy naozaj obývajú červenú planétu, vedcom neostane iná možnosť než prísť s riešením, ako zachovať tento život v prípade ľudskej kolonizácie Marsu. V súčasnosti existuje niekoľko ďalších problémov, ktoré je potrebné vyriešiť, aby to bolo možné, o čom sme vás informovali v našom predchádzajúcom článku.

Existencia mimozemského života je fenomén, ktorý zaujíma ľudí po stáročia, no doposiaľ sme ho nedokázali potvrdiť. Vedci však objavili niekoľko ďalších planét, ktoré sa nachádzajú v iných galaxiách, ktoré vykazujú rovnaké podmienky ako planéta Zem. K tomuto odhaleniu nás môže doviesť iba vytrvalý a dostatočne financovaný výskum a vývoj nových technológií, ktoré ho umožnia realizovať.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »