Lexus má jeden z najkrajších kabrioletov na trhu, navyše s poriadnym motorom pod kapotou

Model LC 500 Convertible sa zaraďuje k nemenej pôvabnému kupé.
Vydané 26. novembra 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Automobilka Lexus odjakživa púta pozornosť svojím svojským dizajnom, o čom svedčí azda každý súčasný model značky, ktorý doslova vyčnieva zo šedého priemeru konkurencie. Nie každý je zástancom výstredného estetického návrhu, pravdou ale je, že keď pred pár rokmi automobilka predstavila luxusné kupé LC, väčšine padla sánka. Luxusné GT-čko na japonský spôsob doslova vyrazilo dych svojimi pôvabnými krivkami sťa koncept.

2-dverové kupé možno označiť za jednu z najväčších ozdôb automobilového trhu, no a najnovšie nám značka servíruje aj jeho otvorený variant. Nové LC 500 Convertible pritom pravdepodobne ešte viac púta pozornosť, keďže po zložení strechy vidno úžasné spojenie krásneho dizajnu s luxusným interiérom. Toto je naozaj pastva pre oči, obzvlášť v atraktívnej konfigurácii na fotografiách.

Aj napriek tomu, že kabriolet prakticky neprináša žiadne zásadné zmeny či novinky, aj po niekoľkých rokoch možno model LC stále označiť za mimoriadne pôvabný, pôsobivý a nadčasový automobil, na ktorom nie je absolútne znať jeho vek. K oficiálnemu odhalenie verzie Convetible došlo na autosalóne v Los Angeles, dodať pritom musíme, že v porovnaní s dávnejšie publikovaným konceptom sériová podoba na kráse absolútne nestráca. Je prakticky totožná.

LC 500 Convertible meria 4 760 x 1 920 x 1 350 milimetrov, v porovnaní s kupé je tak len o 10 milimetrov kratšie a 5 mm vyššie. Samotný mechanizmus umožňuje strechu zložiť za 15 sekúnd, naopak jej vyloženie trvá 16 sekúnd. Celý akt je možné vykonať do rýchlosti 50 km/h, napísať pritom treba, že strecha je plátená, a teda nie plechová.

Luxusne a veľmi hodnotne vyzerajúci interiér dostal vyhrievanie oblasti krku, ktoré dozaista padne vhod pri chladnejšom počasí. Za akýsi mínus možno označiť infotainment Remote Touch, teda multimediálne prostredie, ktoré sa nie príliš šťastne a intuitívne ovláda pomocou dotykového touchpadu v stredovom tuneli. Stredový displej má však prejsť zlepšeniami, vďaka čomu sa do ponuky zaradí aj služba Android Auto, ktorá doplní Apple CarPlay.

V zmysle interného označenie je jasné, že LC 500 Convertible poháňa 5-litrový atmosféricky osemvalec s výkonom 351 kW / 477 koní a 540 Nm. Motor spolupracuje s 10-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá posiela silu výhradne na zadné kolesá. Bližšie rýchlostné parametre zatiaľ nemáme, už teraz je ale jasné, že naďalej platí, že LC-čko je skôr luxusné GT-čko než nekompromisný športiak. Variant Convertible sa k prvým zákazníkom dostane v ten najideálnejší čas – budúce leto.

  

Pokračujte na ďalší príspevok »