Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Čítanie na 2 min.

Krása je stále v jednoduchosti, platí to aj pre kávu

Informácie o tomto príspevku

Vydané 27. júna 2018
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

To, že krása spočíva v jednoduchosti, je stará múdrosť platná aj dnes. Dokonca by sme mohli tvrdiť, že vo svete, v ktorom sa na nás valia desiatky a desiatky technologicky prepracovaných a komplikovaných produktov, je jednoduchosť príjemným spestrením ponuky. Kávovar Chemex Ottomatic je založený práve na myšlienke jednoduchosti a transparentnosti, avšak pridáva k nim výborné materiály a krásny dizajn.
Prekvapkávaná káva zažíva časy veľkých návratov. Rovnako, ako v mnohých iných oblastiach života, tak aj medzi priaznivcami kvalitnej kávy narastá záujem o klasické formy jej prípravy a akési retro. A prekvapkávaná káva za také retro môže byť považovaná bez búrlivejších diskusií.

 

Chemex Ottomatic  (2)

 
Kávovar od značky Chemex využíva jednoduchý princíp činnosti, kedy sa v jednej nádobe zohreje voda na presne určenú teplotu a následne preteká cez filter s mletou kávou do karafy. Výrobca na svojich internetových stránkach hovorí o vysokej precíznosti celého mechanizmu, o jeho trvácnosti a kvalitných materiáloch. Použitý filter si dokonca spoločnosť nechala patentovať. Ten prepustí všetko to dobré, čo máme radi na káve, ale zároveň do nej nevpustí žiadne zrnká, sedimenty a ani iné “nedokonalosti”.

INZERCIA

 

Chemex Ottomatic  (1)
Na kávovare zaujme aj použitie takzvaného Pytagorovho pohára, ktorý sa niekedy nazýva aj pohár chamtivých. V našom prípade je týmto pohárom horná časť karafy. Za asistencie jednoduchých fyzikálnych zákonov o dynamike tekutín sa tento pohár postupne napĺňa a keď dosiahne horný otvor slamky umiestnenej vo vnútri pohára, celý jeho obsah sa vyprázdni cez spodný otvor slamky. Vďaka tomuto riešeniu je v karafe vždy káva na presný počet šálok.
Ďalšou jednoduchou, ale ohromne užitočnou funkciou kávovara Chemex Ottomatic je udržiavanie správnej teploty už vyrobenej kávy. Karafa zo skla sa zahrieva na elektrickej platničke a teplota kávy sa tak udržiava na teplote 80 až 85 stupňov Celzia. Vďaka tejto funkcii sa nebudete musieť báť, že klientovi na stôl položíte chladnú kávu, ak si ju vyžiada až v priebehu stretnutia.

Prečítajte si aj:

Inzercia
Arg 365 – prémiové víno na každý deň | arg365.eu

Informácie o tomto príspevku

Vydané 27. júna 2018
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0