Krása je stále v jednoduchosti, platí to aj pre kávu

Vydané 27. júna 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

To, že krása spočíva v jednoduchosti, je stará múdrosť platná aj dnes. Dokonca by sme mohli tvrdiť, že vo svete, v ktorom sa na nás valia desiatky a desiatky technologicky prepracovaných a komplikovaných produktov, je jednoduchosť príjemným spestrením ponuky. Kávovar Chemex Ottomatic je založený práve na myšlienke jednoduchosti a transparentnosti, avšak pridáva k nim výborné materiály a krásny dizajn.
Prekvapkávaná káva zažíva časy veľkých návratov. Rovnako, ako v mnohých iných oblastiach života, tak aj medzi priaznivcami kvalitnej kávy narastá záujem o klasické formy jej prípravy a akési retro. A prekvapkávaná káva za také retro môže byť považovaná bez búrlivejších diskusií.

Chemex Ottomatic  (2)

Kávovar od značky Chemex využíva jednoduchý princíp činnosti, kedy sa v jednej nádobe zohreje voda na presne určenú teplotu a následne preteká cez filter s mletou kávou do karafy. Výrobca na svojich internetových stránkach hovorí o vysokej precíznosti celého mechanizmu, o jeho trvácnosti a kvalitných materiáloch. Použitý filter si dokonca spoločnosť nechala patentovať. Ten prepustí všetko to dobré, čo máme radi na káve, ale zároveň do nej nevpustí žiadne zrnká, sedimenty a ani iné “nedokonalosti”.

Chemex Ottomatic  (1)
Na kávovare zaujme aj použitie takzvaného Pytagorovho pohára, ktorý sa niekedy nazýva aj pohár chamtivých. V našom prípade je týmto pohárom horná časť karafy. Za asistencie jednoduchých fyzikálnych zákonov o dynamike tekutín sa tento pohár postupne napĺňa a keď dosiahne horný otvor slamky umiestnenej vo vnútri pohára, celý jeho obsah sa vyprázdni cez spodný otvor slamky. Vďaka tomuto riešeniu je v karafe vždy káva na presný počet šálok.
Ďalšou jednoduchou, ale ohromne užitočnou funkciou kávovara Chemex Ottomatic je udržiavanie správnej teploty už vyrobenej kávy. Karafa zo skla sa zahrieva na elektrickej platničke a teplota kávy sa tak udržiava na teplote 80 až 85 stupňov Celzia. Vďaka tejto funkcii sa nebudete musieť báť, že klientovi na stôl položíte chladnú kávu, ak si ju vyžiada až v priebehu stretnutia.

INZERCIA

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.