Tlačiareň, ktorá robí sny realitou

Dremel Idea Builder je 3D tlačiareň, ktorej rozmery možno považovať za kompaktné. Tlačiareň dokáže vytlačiť trojrozmerné objekty podľa návrhu v počítači a poradí si aj s veľmi komplikovanými štruktúrami.   3D tlačiarne sú biznisom, ktorý sa ešte stále vyvíja a napriek tomu, že priemyselne sa využívajú už nejaký ten rok, v domácnostiach sa udomácňujú len… Prečítať celé
Vydané 26. júna 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , ,

Dremel Idea Builder je 3D tlačiareň, ktorej rozmery možno považovať za kompaktné. Tlačiareň dokáže vytlačiť trojrozmerné objekty podľa návrhu v počítači a poradí si aj s veľmi komplikovanými štruktúrami.

 

3D tlačiarne sú biznisom, ktorý sa ešte stále vyvíja a napriek tomu, že priemyselne sa využívajú už nejaký ten rok, v domácnostiach sa udomácňujú len pomaly. Jedným zo základných predpokladov pre rozšírenie 3D tlačiarní je ich finančná dostupnosť, relatívne nízka nákladovosť na prevádzku a štandardizácia 3D obsahu. Všetky tieto a ešte mnohé faktory už začínajú vychádzať zákazníkom v ústrety a preto sa stretávame s pomerne dostupnými tlačiarňami. Medzi tie drahšie a väčšie zatiaľ patrí Dremel Idea Builder, avšak ponúka vysokú kvalitu finálnych produktov.

 

Dremel Idea Builder (3)

Táto 3D tlačiareň má kompaktné rozmery 22,8×14,9×13,9 cm, vojde sa teda aj na bežný pracovný stôl. Predné dvierka má celkom priehľadné, aby bolo vidno celý proces výroby trojrozmerných objektov a priamo pod nimi sa nachádza farebný dotykový displej. Ten plní rovnakú funkciu, ako v každej inej tlačiarni, ovládajú sa ním základné funkcie tlačiarne.

Funkcie a technickú podporu tlačiarne ocenia predovšetkým profesionáli a rôzni technickí pracovníci. Na internetových stránkach výrobcu sa nachádza rozsiahle fórum odborníkov, ktorí zverejňujú vlastné 3D projekty, rôzne video návody a inak pomáhajú začiatočníkom.

 

Dremel Idea Builder (5)

 

Rovnako, ako je dnes pomerne rozšírený biznis s nízkonákladovou digitálnou tlačou, sa môže v blízkej budúcnosti objaviť v ponuke menších predajní aj služba 3D tlače. A vzdelávanie sa pomocou zdrojov dostupných priamo od výrobcov tlačiarní je vítanou pomôckou pre každého podnikateľa a jeho zamestnancov.

Dobrou správou je, že tlačiareň dokáže do fyzickej podoby previesť množstvo digitálnych 3D formátov, napríklad aj tých z celosvetovo uznávaného programu CAD a podporuje široké spektrum farebných náplní.

Pokračujte na ďalší príspevok »