Ekonomika a Biznis EXTRA

Vyzbierali 4 milióny eur na posilňovacie náradie. Aj takto sa robia startupy

  • 29 septembra, 2020
  • 3 min read
Vyzbierali 4 milióny eur na posilňovacie náradie. Aj takto sa robia startupy

Celá posilňovňa vo vašich rukách. Tak propaguje svoj produkt firma, ktorá sa uchádza o podporu používateľov platformy Indiegogo.

Prostredníctvom crowdfundingu sa snaží získať dostatok financií na realizáciu sériovej produkcie svojho športového náradia, ktoré nazvala OYO NOVA Gym.

K dnešnému dňu, 29.9.2020, sa firme podarilo vďaka jej kampani vyzbierať sumu 4 291 342 EUR, na ktorú sa vyzbieralo celkom 29 555 jednotlivcov. Ďalšie viac ako tri milióny eur startup získal na inej crowdfundingovej platforme. Pôvodne pritom chcela firma vyzbierať iba 30-tisíc dolárov.

Motiváciou ľudí podporiť tento projekt je získať zľavy na finálny produkt, ktorý firma sľubuje dodať. S rastúcim množstvom príspevkov sa spustila aj sériová výroba, podľa aktualizovaných správ z Indiegogo už tvorca stihol vyrobiť viac ako 40-tisíc kusov tohto svojho náradia.

INZERCIA

O čo sa vlastne jedná?

INZERCIA

Dnes je v predaji nepreberné množstvo rôznych pokrokových, revolučných, ale aj celkom obyčajných posilňovacích zariadení a pomôcok. Expandery, činky, špeciálne podložky, elektrické náradie, to všetko sa uchádza o pozornosť kúpychtivých zákazníkov. Startup OYO Fitness vytvoril produkt, ktorý by mal všetky tradičné posilňovacie náradie a zariadenia spojiť do jedného kompaktného a prenosného zariadenia, ktoré nazval OYO NOVA Gym.

Jedná sa vlastne o zaradenie pozostávajúce z dvoch ramien spojených v jednom kĺbe, ktorý má nastaviteľný odpor. Na ramená je možné upevniť rukoväte a lanká a ich vzájomným kombinovaním možno vytvoriť alternatívu k činkám, expanderom a strojom. Maximálny odpor, ktorý je schopný zariadenie vyvinúť, je však iba 18 kilogramov. Je teda evidentné, že produkt za 159 amerických dolárov (~135 eur) bude určený predovšetkým pre začiatočníkov, pretože profesionáli a skúsenejší športovci si k nemu pre slabú úroveň záťaže cestu nenájdu.

Inzercia

Do akej miery realita zodpovedá ambíciám, odhadnúť nevieme, ale aj tento produkt a startup sú praktickými ukážkami, že šikovným marketingom a pútavým produktom možno dosiahnuť na trhu úspech ešte skôr, ako produkt vôbec začnete predávať.

 

Zdroj: Indiegogo – OYO NOVA Gym

About Author

Redakcia UnitedLife