Ide o udalosť, ktorá vo svete filmu nemá obdobu!

Justice League Zacka Snydera dostane druhú šancu!

Režisérsky zostrih Justice League Zacka Syndera má byť úplne iným filmom, než aký sme videli v kinách!
Vydané 23. mája 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

To, čo sa dialo, deje a bude diať s Justice League Zacka Snydera, by sa pokojne mohlo stať námetom na hollywoodsku oskarovú drámu. Zack Snyder totiž ešte pred niekoľkými rokmi dostal na starosť vybudovať filmový vesmír DC Comics. Začalo sa to filmom Man of Steel, pokračovalo Batman vs Superman a neplánovane to skončilo (pre Snydera) pri Justice League.

Začiatok Snyderovho konca prišiel niekde v polovici nakrúcania Batman vs Superman. Zackova vízia s týmto komiksovým svetom bola temná. Presne taká, aký DC svet skutočne je. Lenže producenti mali predstavy, ktoré sa viac približovali odľahčenejšej vízii, podobnej Marvel filmom. BvS doplatilo na zlý strih. Film, ktorý bežal v kinách, dejovo občas nedával zmysel a preto ľudia odchádzali z kina sklamaní. Až keď na DVD vyšla predlžená verzia, dostalo sa Snyderovi zaslúženého docenenia.

A potom prišla Justice League. Snyderová balada. Ten počas postprodukcie odstúpil z režisérskej stoličky. Oficiálnym dôvodom bola smrť jeho dcéry, kvôli ktorej sa chcel stiahnuť do ústrania a venovať sa rodine. Neoficiálnym dôvodom mala byť nespokojnosť štúdia s natočeným materiálom. Testovacie projekcie pritom vôbec nedopadli zle, len štúdio malo byť nespokojné s tým, že diváci sa počas premietania málo smiali. Tak zneli aspoň chýry, ktoré kolovali internetom pred pár rokmi. Po vzájomnej dohode si teda Snyder zbalil všetko čo sa dalo a odišiel.

Dnes sa to ukazuje ako kľúčový moment, lebo keby Synder nechal natočený materiál tak, štúdio by ho pravdepodobne zničilo.  Warner Bros teda povolali do akcie režiséra úspešných Avengerov a verili, že rovnaký zázrak spraví aj z Justice League.

Všetci vieme, ako to dopadlo. Tesne po premiére však Snyder vyrukoval s informáciou, že jeho vízia vyzerala inak a 80% jeho materiálu sa vo filme vôbec neobjavilo. Dokonca unikol popis deja pre celú Snyderovú víziu, a to bol posledný spúšťač fanúšikovskej akcie Release the Snyder cut! Vytvorila sa petícia, ktorá mala štúdio Warner Bros prinútiť, aby vydalo túto verziu na DVD alebo na nejakej streamovacej platforme. Z času na čas túto akciu podporili aj samotní predstavitelia Justice League ako  Jason Momoa, Gal Gadot, no najmä Henry Cavil.

Z času na čas sa objavila správa, že sa tak možno skutočne stane.

Veľa dôvery však tieto správy nevzbudzovali. Ani nie pred mesiacom padla od štúdia definitíva, že nič také sa určite nestane. A pár dní dozadu z čista jasna prišlo oficiálne oznámenie, že v roku 2021 uvidíme na HBO Max (bude prístupné len v Amerike) Zack Snyders Justice League. Bol to šok, ale z kategórie milých prekvapení. Ako je možné, že sa to deje? Niekto, kto má blízko k Snyderovi a pravdepodobne je aj pracovníkom štúdia Warner Bros, sa mal vybrať až priamo za vlastníkmi štúdia. Mal im byť dokonca premietnutý nevydaný materiál. Ten ich natoľko zaujal, že sa rozhodli dať projektu zelenú.

Štúdio Warner Bros dokonca uvoľnilo 30 miliónov dolárov na dokončenie efektov. Taktiež je pravdepodobné, že všetci herci sa vrátia späť. Nebudú si už musieť navliecť kostýmy, ale svoje party dokončia v dabingovom štúdiu. Ešte sa však nevie, v akej podobe Justice League uvidíme. Snyder sa vyjadril, že jeho verzia vo filmovej podobe nebude mať menej ako 4 hodiny. Taktiež však zvažuje, že by to vydal ako 6-dielnu minisériu. Nech to Zack vydá akokoľvek, bude to splnenie fanúšikovských prianí.

Fanúšikovia DC Comics sa cítia teraz posilnení týmto úspechom, ktorý vo svete filmu nemá obdobu. Našli si už aj nový cieľ. Suicide Squad. Bandu antihrdinov totiž sprevádzal podobný osud ako Justice League. Sám režisér priznal, že to, čo išlo do kín, nebolo presne to, čo si predstavoval. Opäť totiž zasiahlo štúdio. Najviac by o tom vedel rozprávať Jared Leto, predstaviteľ Jokera. V kinoverzii strávil tak 5 minút na plátne, no v skutočnosti mal mať Joker vo filme oveľa väčší priestor. Dôkazom môže byť aj to, že mnoho záberov z prvého traileru sa vo filme vôbec neobjavilo.

Pokračujte na ďalší príspevok »