Zdravie

Jednoduché spôsoby ako zabrániť zahmlievaniu okuliarov pri nosení rúška

Tak ako, okuliarníci? Tiež už nemáte nervy na večne zarosené okuliare počas nosenia ochranného rúška? V tomto článku vám prinášame pár osvedčených tipov od skúsených ľudí.
Vydané 1. apríla 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Bývalý lekár na Facebooku radí svojim priateľom jednoduchý trik, ktorý využíval pri operačnom stole pri nosení ochranných pomôcok. Dioptrické okuliare na sucho potieral tuhým mydlom a dosucha ich vyleštil. Tento trik by mal vydržať až 2 hodiny.

Hygienická vreckovka
O niečo jednoduchší trik je vystlať si vnútro rúška hygienickou vreckovkou. Tá by mala nasávať prebytočnú vodnú paru a okuliare by tak ostali v suchu. Hygienickú vreckovku by ste mali vymieňať približne každé 2 hodiny.

Použite penu na holenie
Internet prináša aj ďalšie jednoduché rady, ale ich účinnosť si musíte overiť sami. Údajne pomáha, ak si dioptrické okuliare vyleštíte pomocou peny na holenie.

Odmastňovanie pomocou prostriedku na riad
Na okuliare naneste jar a pokúste sa ich čo najlepšie odmastiť. Na záver procesu ešte rozostrite nanovo nanesenú jar prstom a opláchnite pod prúdom vody v umývadle. Tradá, vodná para nemá šancu!

Veríme, že vám tieto tipy pomohli a pamätajte na jedno! Buďte zodpovední, noste rúška a vyhýbajte sa davu ľudí. Spolu to zvládneme.