Inovácie vo výrobe

Inteligentné továrne zvýšia zisky aj marže, za päť rokov zvýšia hodnotu ekonomiky o 1,5 bilióna USD

Inteligentné továrne môžu takmer zdvojnásobiť prevádzkový zisk a maržu pre priemerného výrobcu automobilového OEM.

Pracujeme s dôveryhodnými zdrojmi,
v tomto článku vychádzame z materiálov Industry Week

V súčasnosti je všeobecne známe, že používaním digitálnych technológií, ako sú IoT, analýza veľkých dát  (Big Data), AI, pokročilej robotiky a 3D tlače, zvýšia výrobcovia nielen efektivitu a produktivitu, ale aj príjmy.

Nová správa s názvom Inteligentné továrne od Inštitútu digitálnej transformácie spoločnosti Capgemini uvádza poznatok, že najmä niektoré odvetvia si v podstatnej miere osvojili tieto technológie vo forme inteligentných tovární.

Priemyselná výroba, letecký a kozmický priemysel a obrana, automobilový priemysel a doprava sú konkrétnymi odvetviami, ktoré pokračujú v iniciatíve osvojovania si konceptu inteligentných tovární.

Tieto inteligentné továrne môžu byť silnou ekonomickou hnacou silou, pretože podľa uvedenej správy môžu globálnej ekonomike za päť rokov zvýšiť hodnotu až o 500 miliárd až 1,5 bilióna dolárov. 

Výrobcovia predpovedajú, že celková efektívnosť bude v nasledujúcich piatich rokoch každoročne rásť sedemkrát rýchlejšie ako od roku 1990. Správa odhaduje, že inteligentné továrne môžu takmer zdvojnásobiť prevádzkový zisk a maržu priemerného výrobcu automobilového OEM.

Ďalej 76% výrobcov má buď prebiehajúcu iniciatívu prechodu na inteligentné továrne alebo pracujú na jej formulovaní. A viac ako polovica výrobcov (56%) nasmerovala viac ako 100 miliónov dolárov na inteligentné továrne.

Existujú však výzvy. Iba 14% spoločností je spokojných s úrovňou úspechu inteligentných tovární. A iba 6% výrobcov patrí do kategórie „Digital Masters“: v pokročilom štádiu digitalizácie výrobných procesov a so silným základom vízie, riadenia a zručností zamestnancov.

Títo Digitálni majstri prekonávajú všetky ostatné kategórie pri realizácii výhod inteligentných tovární. 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Poradňa

Operatívny leasing: Prečo sa oplatí?

  • Táto stále populárnejšia forma prenájmu vozidiel sa oplatí nielen firmám, ale aj jednotlivcom. Predpoklad, že operatívny leasing sa oplatí, len ak kupujete väčší počet vozidiel, je už dávno nesprávny. Stojí za to zamyslieť sa, či práve takáto cesta nie je pre vás tá najvhodnejšia. Zistite, prečo je operatívny leasing lepšia možnosť, ako financovať kúpu nového vozidla z vlastných zdrojov.
  • Titulná fotografia: freepick.com