Technológie

Huawei predstavil P50 Pocket so skladacou obrazovkou bez medzery

Huawei P50 Pocket pokračuje v dizajnovom prevedení série Huawei P50, no určite sa spoločnosť inšpirovala aj modelom Galaxy Z Flip 3 od Samsungu. Telefón má 120 Hz OLED hlavný ohybný displej s uhlopriečkou 6,9 palca. Rozlíšenie hlavnej obrazovky je 2790 x 1188 px s pomerom strán 21:9. V porovnaní s konkurenciou má teda P50 Pocket o niečo väčší displej, nakoľko telefón Galaxy… Prečítať celé

Huawei P50 Pocket pokračuje v dizajnovom prevedení série Huawei P50, no určite sa spoločnosť inšpirovala aj modelom Galaxy Z Flip 3 od Samsungu. Telefón má 120 Hz OLED hlavný ohybný displej s uhlopriečkou 6,9 palca. Rozlíšenie hlavnej obrazovky je 2790 x 1188 px s pomerom strán 21:9. V porovnaní s konkurenciou má teda P50 Pocket o niečo väčší displej, nakoľko telefón Galaxy Z Flip disponuje len 6,7-palcovým displejom s Full HD rozlíšením a pomerom strán 22:9. V hornej časti displeja Huawei umiestnil selfie kameru do výrezu a snímač odtlačku prsta umiestnil do bočného tlačidla napájania.

Jedinečná zadná obrazovka

Na zadnej strane telefónu sa nachádza malý 1-palcový kruhový displej. Napriek tomu že je menší ako sekundárny displej smartfónu Galaxy Z Flip 3, dokáže oveľa viac než len zobrazovanie upozornení, času a dátumu. Ako sekundárny displej má svoje vlastné miniaplikácie, ako sú napríklad mapy, prehrávače hudby, kalendár, alebo fotoaparát. Používateľ môže zapnúť navigáciu na veľkom displeji a po zavretí telefónu sa navigácia automaticky zobrazí na malom zadnom displeji a nemusí tak zakaždým otvárať telefón.

Zadná obrazovka s 3 fotoaparátmi [Huawei]

Zadná obrazovka s 3 fotoaparátmi [Huawei]

3 zadné fotoaparáty smartfónu Huawei P50 Pocket

Okrem sekundárneho displeja sa na zadnej strane telefónu nachádzajú aj 3 fotoaparáty. Hlavný fotoaparát má 40 MPx a dopĺňa ho 13 MPx fotoaparát s ultraširokouhlým objektívom a clonou 2,2. Tretím fotoaparátom by mal byť 32 MPx „superspektrálny“ fotoaparát, ktorý by mal zlepšiť zachytenie farieb na finálnej fotografií.

Výkon, pamäť, úložisko a veľkosť batérie

Smartfón Huawei P50 Pocket dostal výkonný procesor Snapdragon 888 4G. V smartfóne sa nachádza operačný systém Harmony OS 2, o ktorého plynulý chod sa postará 8 alebo 12 GB pamäte RAM. K dispozícií sú dve verzie s 256 alebo 512 GB vnútorným úložiskom. Telefón je dodávaný so 4 000 mAh batériou a používateľa určite poteší aj podpora 40 W rýchlonabíjania.

V rozloženom stave má telefón hrúbku 7,2 mm, zatiaľ čo v zloženom stave je jeho hrúbka vďaka novým pántom len 15,2 mm. V pántoch smartfónu sa nachádza patentovaný mechanizmus, ktorý po zatvorení telefónu nevytvára medzi obrazovkou viditeľnú medzeru.

INZERCIA

Farba a cena smartfónu Huawei P50 Pocket

Výrobca udáva, že smartfón váži len 190 gramov, a teda je ľahší ako iPhone 13 Pro Max, ktorý váži 238 gramov. Dodáva sa v bielej a čiernej farbe. K dispozícií je tiež špeciálna prémiová edícia v zlatej farbe.

Huawei P50 Pro v bielej farbe [Huawei]

Huawei P50 Pro v bielej farbe [Huawei]

Štandardná verzia smartfónu P50 Pocket má 8 GB RAM a 256 GB vnútorného úložiska. Cena telefónu s takouto konfiguráciou sa pohybuje okolo 1 410 dolárov, čo je približne 1 240 eur. Špeciálna edícia má o trochu lepšie špecifikácie. Smartfón P50 z tejto edície bude disponovať 12 GB RAM spolu s 512 GB úložného priestoru za príplatok 315 dolárov. Cena prémiovej edície zariadenia tak stúpne na 1 725 dolárov alebo približne 1 517 eur.

Zatiaľ sa telefón predáva len zákazníkom v Číne. Huawei však potvrdil, že plánuje jeho dostupnosť rozšíriť aj na medzinárodný trh.

 

 

Zdroje: Huawei, The Verge, GSM Arena, SlashGear

Pokračujte na ďalší príspevok »