roadtrip v grécku

Grécko – jednodňový výlet do mesta Korint a Nafplio

Ak sa nachádzate v Aténach, no akosi vám nestačia, či dokonca sa vám zdajú byť veľmi veľké a rušné, tak je tu viacero možnosti. Nie je žiadnym tajomstvom, že Grécko ako krajina je z pohľadu turizmu veľmi atraktívna pre návštevníkov. Či patríte do skupiny milovníkov mora, hôr či kombinácie more a hory, Grécko si zamilujete…. Prečítať celé
Vydané 26. mája 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Vášnivá cestovateľka, prekladateľka a milovníčka mačiek | Indonézia

Ak sa nachádzate v Aténach, no akosi vám nestačia, či dokonca sa vám zdajú byť veľmi veľké a rušné, tak je tu viacero možnosti. Nie je žiadnym tajomstvom, že Grécko ako krajina je z pohľadu turizmu veľmi atraktívna pre návštevníkov. Či patríte do skupiny milovníkov mora, hôr či kombinácie more a hory, Grécko si zamilujete.

Peloponéz

Je pravda, že Atény ponúkajú veľmi veľa možnosti, no prečo nerozšíriť svoje obzory a nespoznať ešte viac. S požičaným autom toho viete stihnúť za jeden deň veľa. Presun z regiónu Atiki na polostrov Peloponéz je veľmi rýchly a vďaka novej diaľnici aj bezproblémový.

Korintský prieplav a mesto Korint

Po ceste sa môžete zastaviť pri známom Korintskom prieplave, ktorý je celosvetovo populárny. Pre odvážlivcov je k dispozícii aj bungee jumping atrakcia. V prípade seriózneho záujmu o skok priamo na Korinte, odporúčam pozrieť túto stránku.

Zdroj: www.pixabay.com

Korint je v Grécku dôležitou obchodnou spojkou medzi Egejským a Iónskym morom. Pri prieplave sa nachádza aj samotné mesto Korint, ktoré odporúčam navštíviť podvečer pri západe slnka. Z pláže Kalamia sa ponúkajú veľmi pekné výhľady na horské pásmo Geraneia a mesto Loutraki.

INZERCIA

Zdroj: Radka Malinčáková

Ak sa chcete cítiť ako pravý Grék či Grékyňa, tak recept je jednoduchý. Nájdite si príjemnú reštauráciu na pláži, objednajte si Aperol drink, zabudnite na čas a vychutnávajte atmosféru.

Kam ďalej?

Pred návštevou Korintu odporúčam navštíviť za denného svetla mesto Nafplio. Názov vám možno nič nehovorí, no skúste sa opýtať domácich. Reakcie hovoria samé za seba. Nafplio je jednoznačne grécka cestovateľská chuťovka.

Zdroj: www.pixabay.com

Nafplio ako prvé hlavné mesto

Hlavné mesto? Čo? Nafplio? Veď hlavné mesto sú Atény. Možno aj také boli vaše reakcie. Nič sa nezmenilo, história sa neprepisuje. Atény sú aj naďalej hlavným mestom. Avšak bez vetra sa ani lístok nepohne. Prečo má teda grécke mesto Nafplio prívlastok hlavného?

Záhada je jednoduchá. Kedysi ním bolo. Je to malé prístavné mestečko na polostrove Peloponéz. Mesto je turistické, no skôr na tej lokálnej úrovní. Farebné úzke uličky, útulné kaviarničky, grécke taverny a teplo. Aj tak by sa dalo toto mesto charakterizovať.

Zdroj: www.pixabay.com

Dve veci ktoré vám padnú hneď do oka. Ostrovček Bourtzi nachádzajúci sa blízko pevniny a vysokánska pevnosť Palamidi. Podľa domácich je Bourtzi aj ako Alcatraz. Niektorí si ho vybavia ako benátsky hrad, keďže mesto patrilo aj pod benátsku nadvádu alebo strategickú vežu.

Jedno je jasné, táto pevnosť siaha do histórie. Viac informácii sa viete dočítať aj na domácej stránke samotného mesta tu.

Prívlastok hlavného mesta vznikol vďaka oslobodeniu Grécka v roku 1829, kedy hlavným mesto bolo práve Nafplio, no v roku 1834 sa presunulo do Atén aj s kráľom Otom.

Zdroj: www.pixabay.com

Palamidi, pevnosť nad mestom stojí jednoznačne za návštevu. Vstup tam aktuáne stojí 8 euro na dospelú osobu. Sú dva spôsoby ako sa tam dostať. Autom sa môžete dostať hore a potom už len na bránu hradu. Alebo schodmi zdola, ktoré sú viac menej kardio tréningom. Ak sa rozhodnete pre schody, odporúčam pribaliť aj fľašu vody. Výhľady zhora sú magické.

Na promenáde nájdete veľa kaviarničiek, no čo sa týka kvality kávy, nečakajte veľa. Domáci sú totiž milovníci kávy a sú názoru, že keď chcete pekný výhľad, tak choďte na túto promenádu, no keď chcete dobrú kávu, tak utekajte odtiaľ.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.