Florida Keys – legendárne súostrovie

Pološtátna spoločnosť Brand USA vznikla v roku 2011 na základe zákona Travel Promotion Act s cieľom vytvoriť prvú svojho druhu medzinárodnú marketingovú zložku, propagujúcu Spojené štáty ako cestovateľskú destináciu. Pobočka Brand USA funguje na Slovensku pod záštitou Veľvyslanectva USA od októbra 2014. Pracovná skupina sa zatiaľ skladá z deviatich členov – Oneworld Travel, Transatlantic Elite,… Prečítať celé
Vydané 2. júna 2015 / Autor / Obsahuje tieto témy: ,

Pološtátna spoločnosť Brand USA vznikla v roku 2011 na základe zákona Travel Promotion Act s cieľom vytvoriť prvú svojho druhu medzinárodnú marketingovú zložku, propagujúcu Spojené štáty ako cestovateľskú destináciu. Pobočka Brand USA funguje na Slovensku pod záštitou Veľvyslanectva USA od októbra 2014. Pracovná skupina sa zatiaľ skladá z deviatich členov – Oneworld Travel, Transatlantic Elite, Amazing Planet, Jack Daniel’s, United Group, Harley Davidson Bratislava, Diners Club CS, Virtual Com a Freelancer Mária Candráková.

Organizácia je podporovaná z príspevkov súkromného sektora, získaných z poplatkov turistov do elektronického systému cestovnej registrácie ESTA, platnej aj na Slovensku. USA predstavujú rozmanitú krajinu plnú neuveriteľných miest a zážitkov, ktoré si táto organizácia predsavzala predstaviť širokej verejnosti i na Slovensku. Inšpiráciu, informácie a mimoriadne cestovateľské zážitky zo Spojených štátov z prvej ruky nájdete na webe DiscoverAmerica.com. Nasledujúce riadky vás prenesú tam, kde je slnečno v každom ročnom období.

Juan Ponce de Leon pôvodne hľadal fontánu mladosti, keď objavil Floridu, a podľa nás ju skutočne našiel. Florida, oficiálne prezývaná slnečný štát, je jedným zo štátov s najnižším daňovým zaťažením, ktorý má čo ponúknuť.

 

999

 

Florida (španielsky kvetovaná) dostala svoje meno buď podla množstva nádherných kvetov alebo podľa Veľkej Noci (pascua florida), kedy bola objavená. Tak či tak, je tou správnou destináciou, ak túžite po tropickom podnebí. Návštevníkov očakáva viac než tisíc kilometrov pieskovobielych pláží, prameňov, podmorských jaskýň a chránených prírodných rezervácií. Národný park Everglades so svojim vzácnym rastlinstvom a živočíšstvom tvorí jedinečný ekosystém a je najväčšou subtropickou divočinou v krajine.

Najjužnejší cíp tohto poloostrova, kedysi obývaný pirátmi a obkolesený vrakmi lodí, je vzdialený od Kuby iba 150 kilometrov. Šnúra ostrovov, známa ako americký Karibik, začína južne od Miami. Súostrovie Florida Keys spája diaľnica Overseas Highway, ktorá vedie cez 42 mostov uprostred Atlantického oceánu, Florida Bay a Mexického zálivu. Jeden z týchto mostov je až 11 kilometrov dlhý.

Scenérii súostrovia dominujú zelené prístavy, tyrkysová voda a palmy a borovice, tancujúce v rytme vánku. Biele volavky, lyžičiare ružové, pelikány, čajky, morské orly a nespočetné druhy podmorských živočíchov zdieľajú tento raj ako svoj habitát. Celé pobrežie vrátane plytčín, mangrovníkových močiarov a koralových útesov je chránené prostredníctvom rezervácie Florida Keys National Marine Sanctuary.

Key Largo je svetoznáme potápačské miesto. Kombinácia pestrofarebných koralových útesov hemžiacich sa exotický- mi živočíchmi a množstvo ponúk profesionálnych šnorchlovacích a potápačských inštruktorov predurčuje toto miesto ako hotový dovolenkový raj pre tých, ktorí neváhajú skočiť do vody a objavovať podmorské krásy. Na svoje si prídu skúsení potápači, ako aj úplní začiatočníci.

 

9

 

 

Túžite loviť nepolapiteľného šedého ducha plytčín, albulu? Chcete vyskúšať svoju odvahu zoči-voči mohutnému modrému merlinovi? Páčilo by sa vám sedieť a popíjať chladený koktejl a pritom sledovať návnadu tancujú- cu na vlnách? Navštívte ostrov Islamorada, známy ako raj rybárov. Tu celoročná sezóna zaručuje neobvyklý alebo aspoň chutný a jedlý úlovok prakticky kedykoľvek. Uvoľnenú atmosféru, ktorá sa zdá byť na míle vzdialená od zábavných parkov a veľkých miest, si ihneď všimnú nielen tí, ktorí navštívia Florida Keys po prvý raz. Boli to tento pokoj a nedotknutá príroda, čo prilákali známeho spisovateľa Ernesta Hemingway počas 30-tych rokov minulého storočia. Vo väčšine miest zapadá slnko bez fanfár, no Key West je iný. Západ slnka je každodennou príležitosťou na oslavu plnú pouličných umelcov a farieb. Zakončiť ju môžete na tradičnom trhu na Mallory Square, na dobovom móle s výhľadom na prístav a Mexický záliv. Florida Keys ukrývajú bohatú históriu, fascinujúcu biodiverzitu a úžasné množstvo prírodných úkazov a aktivít, ktoré sa dajú objavovať.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »