Filmy namiesto leteniek

Filmové tipy, vďaka ktorým si obzriete svet a zlepšíte náladu aj v karanténe

Keď už nemôžete cestovať, precestujte svet aspoň z pohodlia vašej obyvačky.
Vydané 5. apríla 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

V karanténe sme už skoro mesiac. Namiesto trávenia času vonku, v kine, či lietania po svete musíme trčať doma pred telkou. Preto sme sa rozhodli dať vám tipy na filmy, vďaka ktorým si budete môcť precestovať svet (aj keď z pohodlia obývačky), prípadne vám aspoň zlepšia náladu a dodajú nádej a pohodu aj v týchto ťažkých časoch. Môžete sa tešiť na feel good filmy, road movies, špionážne filmy, či menšiu dávku romantiky.

Walter Mitty a jeho tajný život

7 rokov starý snímok, v ktorom si Ben Stiller nielen zahral, ale ho aj zrežíroval. Walter Mitty je človek milión, ktorý žije úplne obyčajný život. Vlastne až moc obyčajný. V práci sa musí dívať na úspechy svojich kolegov, ktorý cestujú po svete a prežívajú rôzne dobrodružstva. Walter má bujnú fantáziu a tak sa dobrodružstvá iných snaží prežiť aspoň vo vlastnej hlave. Časom sa však všetko začne meniť na realitu. Vďaka Walterovi Mittym, či jeho slávnejšiemu kolegovi v podaní Seana Penna sa budete môcť pozrieť na Island či do Afriky. Ide o jeden z najlepších filmov Bena Stillera, ktorý okrem skvelého príbehu má aj parádny soundtrack.

Hektorová Cesta alebo hľadanie štastia

Tento film je veľmi podobný predchádzajúcemu tipu s Benom Stillerom. V tomto prípade ide však o britský film s typicky britským humorom. Snímka pojednáva o psychiatrovi Hektorovi, ktorý nadobudol pocit, že v živote nič nezažil a aj napriek tomu, že sám nevie čo to je byť skutočne šťastný, necháva si od svojich pacientov platiť za hlúpe rady ako nájsť šťastie. Rozhodne sa preto opustiť svoj zabehnutý nudný život a vydať sa ne cestu okolo sveta. Precestujete pol sveta a sprievodcu vám bude robiť sympaťák Simon Pegg. Určite to stojí za zhliadnutie.

INZERCIA

Killing Eve

V akých žánroch sa viac cestuje ako v špionážnych snímkach? Pôvodne som vám chcel dať nejaký ten tip na bondovku, ale našťastie som natrafil na niečo novšie a zaujímavejšie. Upozorňujem, že nejde o film, ale seriál. Už v úvodnej časti som stihol navštíviť Paríž, Viedeň a talianske Toskánsko. V ďalších častiach určite prídu na rad ďalšie destinácie. Ide o klasickú hru na mačku a myš medzi britskou agentkou a talentovanou, no mierne vyšinutou vrahyňou. Ide o seriál z produkcie HBO a BBC, čo je tiež zárukou kvality a ďalším dôvodom, prečo tomuto seriálu treba dať šancu. Hlavne keď ste teraz doma, aj keď by ste chceli byť hocikde inde.

About Time (Lásky čas)

Doma v karanténe nesnívate len o cestovaní, ale myšlienky vám často skĺznu aj do úvah o živote. To sem tam môže smerovať aj k depke a tak si treba s niečim zlepšiť náladu. Britská romantická komédia About Time je na to vhodným kandidátom. Nielenže sa zabavíte, ale ponúkne vám niekoľko myšlienok o živote, ktoré vás naučia, ako zvládať aj horšie životné situácie. Film rozpráva príbeh mladého chalana Tima, ktorý sa na svoje 21 narodeniny od svojho otca dozvie, že muži v ich rodine majú schopnosť cestovať v čase. Táto informácia mu prevráti život na ruby a tak sa to rozhodne využiť vo svoj prospech. Čoskoro však zistí, že nie všetko ide vždy tak ako by chcel. Abou Time je povinná jazda pre každého fanúšika Lásky Nebeskej.

Prázdniny v Európe

Posledným tipom sa opäť vrátime viac k cestovaniu. Tento krát po Európe a s obrovskou dávkou humoru. Určite vám niečo hovorí rodina Griswaldovcov. Vianočná klasika Vianočné prázdniny, v ktorej sa objavuje rodina Griswaldovcov, patrí k najlepším vianočným komédiám. Táto rodinka má však v talóne ďalšie pokračovania a v jednom z nich si môžete pozrieť prakticky celú Európu. Preto v týchto ťažkých časoch vám komédia Prázdniny v Európe padne vhod. Navyše slovenské televízie ju už moc nehrajú, takže je malá pravdepodobnosť, že by ste ju v poslednej alebo aj blízkej dobe mohli vidieť len tak v televízii.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.