Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Hide the Pain, Harold

Čítanie na 3 min.

Fascinujúci príbeh Andrása Aratóa. Zo dňa na deň sa stal internetovou celebritou

Informácie o tomto príspevku

Vydané 23. marca 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. 1

75-ročný elektroinžinier z Maďarska sa stal celebritou úplnou náhodou. Oslovil ho istý fotograf, ktorý sa venoval foteniu stock fotografií – ilustračných obrázkov, ktoré si ďalej cez fotobanky kupujú rôzni klienti. Tí ich ďalej využívajú či už pri tvorbe dizajnu webstránok alebo ako ilustračné fotografie k článkom.

András na podujatí TEDx na Ukrajine vo svojej prednáške spomínal aj to, že isté obdobie po tom, ako pózoval na týchto fotografiách, zvykol kontrolovať webové stránky, či sa náhodou fotografia s jeho podobizňou niekde neobjavila. Spočiatku to boli zahraničné webové stránky rôzneho zamerania – na jednej sa napríklad objavil ako lekár. Tieto weby však v tom čase vedel spočítať na jednej ruke.

Potom sa však všetko dramaticky zmenilo a dnes je z Andrása ikona.

Ako vznikala legendárna fotografia?

Určite to poznáte, keď vám fotograf povie: „Úsmev!“ a potom vidíte už len záblesk. Po niekoľkohodinovom fotení niet divu, že úsmev nebol od srdca a vycítili to aj ľudia…

INZERCIA

Obrovský boom nastal v čase, keď jednu zo stock fotografií zazdieľala stránka, ktorá sa venovala tvorbe meme obrázkov. Tá zverejnila výzvu ľuďom, aby k nej vytvorili kreatívny popis. András v debate spomína aj to, že väčšina ľudí v jeho veku sa s meme-čkami ani nestretla.

Aj on si najprv musel význam vyhľadať na Wikipédii. Tá hovorí: „Môže ísť o akúkoľvek akciu, štýl alebo konanie, ktoré je šírené pomocou internetu (napr. pomocou sociálnych sietí, blogov, e-mailov, diskusných fór,…) a šíri sa tak, že si ho ľudia posielajú medzi sebou. Internetové mémy môžu mať formu slov, obrázkov, odkazov, internetových stránok, videí, hashtagov a iných.“

Táto definícia perfektne pasuje k príbehu charizmatického pána. Spočiatku András nevedel, čo s tým robiť. Chcel toto hromadné šírenie zastaviť, avšak uvedomil si, že je to nemožné. Ak by požiadal webovú stránku, ktorá to ako prvá premenila na meme o zrušenie, o deň by to pridali ďalšie tri stránky. Tak mu neostávalo nič iné, len dúfať, že na to ľudia čoskoro zabudnú.

 

Inzercia
Arg 365 – prémiové víno na každý deň | arg365.eu

Hide The Pain Harold

Po čase zistil, že bojovať so šírením memečiek obsahujúcich jeho tvár nemá zmysel a tak si vytvoril vlastný brand s názvom Hide The Pain Harold. Obrovský úspech zaznamenala aj jeho facebook stránka, ktorá má v týchto chvíľach viac ako 300 000 fanúšikov.

Po tomto kroku, kedy sa rozhodol odtajniť, sa jeho život úplne zmenil. Začali si ho všímať média po celom svete a jeho tvár sa stala súčasťou rôznych reklamných kampaní. Dokonca si zahral aj hlavnú postavu v klipe maďarskej skupiny Cloud 9+. Pesnička nesie názov Hide The Pain a je v anglickom jazyku.

András v rámci TEDx spomenul aj to, že vie, že Hide The Pain Harold nie je skutočne on. Je to osobnosť, ktorú mu dali ľudia z internetu. Ale ako hovorieval Shakespeare svojho času, „Svet je obrovské javisko, na ktorom každý hrá svoju úlohu.“ A tak sa svoju novú rolu rozhodol prijať.

Ako uviedol v jednom rozhovore, v reálnom živote žiadnu bolesť nepociťuje, ale žije v šťastnom manželstve.

V rámci prednášky priloženej vyššie sa rozlúčil s divákmi peknými myšlienkami. Ľudia by podľa neho mali byť otvorení novým veciam. Vo veku 75 rokov, kedy jeho rovesníci riešia chodenie po lekároch, zdravotné problémy a podobne, začal András cestovať po svete, spoznávať nových ľudí a žiť diametrálne odlišný spôsob života. A za všetko môže náhoda a to, že sa tento sympatický dôchodca nebál vykročiť do vôd internetu.

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. 1

Informácie o tomto príspevku

Vydané 23. marca 2020
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Prejsť na stránku inzerenta: AVISMaxirent.sk

Zavrieť reklamu