Tropical Islands: Exotické dedičstvo vzducholodí

V minulosti by mi ani nenapadlo, že pri ceste po Nemecku sa mi podarí skombinovať dva na prvý pohľad nespojiteľné svety – vzducholode a umelý tropický ostrov. Tento vzácny „jav“ sa nachádza v blízkosti hlavnej spojnice medzi Berlínom a Drážďanmi, len 50 kilometrov od hlavného mesta Nemecka.   Projekt umelého tropického sveta s jednoduchým, ale výstižným názvom Tropical… Prečítať celé
Vydané 26. apríla 2017 / Autor / Obsahuje tieto témy: , ,

V minulosti by mi ani nenapadlo, že pri ceste po Nemecku sa mi podarí skombinovať dva na prvý pohľad nespojiteľné svety – vzducholode a umelý tropický ostrov. Tento vzácny „jav“ sa nachádza v blízkosti hlavnej spojnice medzi Berlínom a Drážďanmi, len 50 kilometrov od hlavného mesta Nemecka.

 

Projekt umelého tropického sveta s jednoduchým, ale výstižným názvom Tropical Islands je verejnosti pomerne známy. Zistenie, že tento kúsok exotiky v strednej Európe vznikol v niekdajšom hangári pre vzducholode, je už väčším prekvapením. Pri bližšom preskúmaní okolností sa však nápad tvorcov Tropical Islands vybudovať tento malý atraktívny svet na bývalom „parkovisku“ vzducholodí javí ako veľmi rozumný.

 

Zdroj: Tropical Islands Press

Zdroj: Tropical Islands Press

Hangár bol vybudovaný tak, aby bez problémov prijal relatívne veľké vzducholode. Mal teda obrovskú poloblúkovú konštrukciu s megastrechou s rozlohou 70 tisíc štvorcových metrov, ktorá musela zvládať nápory snehu či dažďa. Vzducholode na svoje miesto odpočinku „doplávali“ cez obrovské 600-tonové dvere. Celkovo sa na výrobu pôvodného hangáru – súčasného tropického raja – použilo 14 tisíc ton ocele. Hangár je po úpravách pre potreby Tropical Islands dlhý úctyhodných 360 metrov, 210 metrov široký a 107 metrov vysoký, čo znamená, že by sa do jeho útrob mohlo zmestiť 8 futbalových ihrísk, postaviť Socha slobody či vodorovne položiť Eiffelova veža.

Tropical Islands je najväčším dovolenkovým rezortom tohto typu v Európe. Návštevníkom ponúka tropický zážitok v miernom podnebnom pásme 24 hodín denne. Hovorí sa, že ak nepríde Mohamed k hore, príde hora k Mohamedovi. Ošúchaná fráza platí na sto percent, pokiaľ ide o Tropical Islands a Európanov. Počasie v strede Európy často nebýva ideálne, tobôž nie tropické. Zažiť exotiku takpovediac „na vlastnej koži“ túži nejeden obyvateľ týchto končín. Mnohí ľudia si však na pobyt vo vzdialených krajinách nedokážu nájsť voľný čas. Tropical Islands je v tomto prípade ideálnym riešením.

 

Zdroj: Tropical Islands Press

Zdroj: Tropical Islands Press

Ako to v skutočnosti vyzerá vo vnútri tropickej pologule? Konštantná teplota vzduchu 26 stupňov, 50 tisíc exotických rastlín v umelo vytvorenom pralese, Tropical Sea – gigantický bazén s rozlohou štyroch olympijských a piesočnatá pláž. Najväčší komplex sáun a toboganov v Európe, atrakcie pre deti v detskom raji, minigolf či nákupná zóna – to sú ďalšie lákadlá. Návštevníci sa, samozrejme, nemusia báť hladu. Bojujú tu proti nemu viaceré bary, reštaurácie, kaviarne, barbecue bufety, ale i palacinkáreň. Komu na spoznanie Tropical Islands nestačí jeden deň, môže sa ubytovať priamo v ňom, respektíve v blízkom okolí. Zaujímavou atrakciou je aj vonkajšia časť nazvaná Amazonia s vodným svetom, veľkým bazénom a upraveným okolím.

Takže ak máte chvíľku čas a chuť užiť si atmosféru tropického sveta, vyberte sa do Tropical Islands v Nemecku. Nemám obavy, že by ste sa tam nudili. Skôr naopak…

 

Zdroj: Tropical Islands Press

Zdroj: Tropical Islands Press

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »