INVESTOVANIE

Ďalšia príležitosť na investovanie: 23andMe sa stáva verejnou, fúzuje s Virgin’s VG Acquisition

Genetická firma vyrába napríklad aj domáce DNA testy pre bežných spotrebiteľov. Jej vstup na burzu by vraj mal pomôcť vytvoriť revolúciu v personalizovanej medicíne.
Vydané 5. februára 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , ,

Balíček domácich DNA testov zo vzorky slín. Používatelia sa tak za 99 USD môžu dozvedieť najmenšie podrobnosti o svojom pôvode.

Keď spoločnosť 23andMe začala predávať domáce DNA testy za 99 dolárov, predpokladala obrovský komerčný úspech. Ten sa nedostavil, a tak firma musela prepustiť sto zamestnancov, teda až 14 percent svojich personálnych kapacít pracujúcich práve na tomto produkte. (zdroj)

Ani to ale nedemotivovalo spoločnosť, aby sa rozhodla spraviť ďalší, nepomerne zásadnejší krok. Plánuje sa stať verejne obchodovateľnou, čím by mala šancu získať ešte viac kapitálu pre svoje ambiciózne budúce produkty súvisiace s personalizovanou medicínou, ako uvádza Engadget.

Personalizovaná medicína je perspektívny priemyselný segment, v ktorom sa pacient lieči s ohľadom na jeho individualitu. „Klinická prax sa posúva do éry personalizovanej zdravotnej starostlivosti, kde nám pochopenie biologických procesov na molekulárnej úrovni prináša možnosť cielenej liečby na mieru jedinečnosti profilu genómu nádoru pacienta,“ uvádza Foundation Medicine.

23andMe by v súčasnosti malo mať na účtoch majetok v hodnote 900 miliónov amerických dolárov, pričom hodnota celého obchodu by mala dosahovať 3,5 miliardy amerických dolárov. Genetická spoločnosť sa bude s účelom vstupu na burzu fúzovať s Virgin’s VG Acquisition. To je spoločnosť, za ktorou stojí Richard Branson.

Očakáva sa, že fúzia sa uzavrie v druhom štvrťroku 2021 a obsiahne súkromné ​​investície vo výške 25 miliónov dolárov od šéfky spoločnosti 23andMe Anny Wojcicki a od Richarda Bransona zo spoločnosti Virgin.

INZERCIA

Aj keď firma 23andMe nepovedala veľa o tom, ako by sa jej stratégia mohla zmeniť po IPO, stihol spropagovať svoje príspevky do genetického výskumu a jej zapojenie sa do terapeutických programov pre zdravotné problémy, ako sú kardiovaskulárne choroby a problémy s dýchaním. Ako naznačil Branson, verejná ponuka by mohla pomôcť spoločnosti 23andMe „urobiť revolúciu“ v personalizovanej medicíne.

Tento krok predstavuje pre 23andMe obrovskú výzvu. Ako verejná spoločnosť bude musieť poskytnúť pridanú hodnotu akcionárom: zabezpečiť, aby jej genetické služby prinášali skutočné zisky. Zatiaľ to vyzerá tak, že tým hlavným faktorom, ktorý bude 23andMe odlišovať od konkurencie, je jej značný finančná náskok.

Inzercia

Richard Branson je globálny podnikateľ a popredný obchodný líder. Začal Virgin ako maloobchodný predajca platní v roku 1970 a Virgin Records sa stala najväčšou nezávislou hudobnou značkou na svete. Nasledoval sériu podnikateľských aktivít, z ktorých sa stala Virgin Group. Jeho pravidelný blog na virgin.com má viac ako 38 miliónov sledovateľov na piatich sociálnych sieťach.

Richard tiež využil svoje podnikanie na vyvolanie pozitívnych zmien vo svete. Virgin Unite je nezávislá podnikateľská nadácia skupiny Virgin Group a rodiny Branson, ktorá rieši náročné spoločenské a environmentálne problémy a snaží sa, aby sa z podnikania stala sila dobra. Richard bol v roku 1999 vyznamenaný rytierstvom za služby pre podnikanie.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »