Svet Marvelu je bohatý na zaujímavosti

Čo je nové vo filmovom svete Marvel?

Daredevil, Thor či Black Panther majú pre nás zopár nových informácií. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej.
Vydané 17. mája 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Už je to pomaly rok, čo sme naposledy mohli v kine vidieť komiksovku z dielne Marvel. Takto pred rokom sa uzavrela 10-ročná infinity sága s filmom Avengers: Endgame, ktorá priam zdevastovala pokladnice kín. Film zarobil skoro 3 miliardy a stal sa tak najzárobkovejším filmom všetkých čias.

Koronavírus bude mať určite ďalekosiahle následky aj na filmový priemysel a tak je nepravdepodobné, že nejaký film tak skoro dokáže zarobiť viac ako Endgame. V júli minulého roka sme si ešte stihli pozrieť Spiderman: Far From Home, ktorý započal novú éru filmového univerza Marvel. V tom čase sme už boli týchto filmov presýtení, avšak už je tomu rok, čo sme nič z dielne Marvel nevideli. Neviem ako vám, ale mne už začínajú chýbať. Ešte chvíľu potrvá, kým si v kine opäť pozrieme nejakú tú Marvelovku (Black Widow nás čaká až v novembri), preto vám toto čakanie chcem spríjemniť niekoľkými novinkami.

Deadpool bez budúcnosti?

Koncom minulého roka zverejnil Ryan Reynolds fotku zo stretnutia s producentmi Marvelu. Všetko vyzeralo tak, že Deadpool je na dobrej ceste k zapojeniu sa k ostatným marvel hrdinom (po tom, čo Disney odkúpilo štúdio Fox, pod ktoré patril aj Deadpool).

Nedávno sa však objavili správy, že Deadpool sa tak skoro v Marvel univerze neobjaví. Niektoré média prezentujú túto novinku veľmi čierno a tvrdia, že Deadpool v podobe, v akej ho poznáme, sa už v kinách vôbec neobjaví.

Tak čierno by som to ale ja nevidel. Hlava Marvelu, Kevin Feig, má už dlho naplánovanú celú stratégiu a obraz tohto komiksového sveta na niekoľko rokov dopredu. Aby všetko dávalo zmysel a nič sa neunáhlilo, je nutné si na niektoré postavy počkať. Vieme, že ako prvá sa predstaví Fantastická štvorka (tiež patrila pod Fox štúdio) a niekedy potom hneď aj X-men. Toto zaberie niekoľko rokov. A je vysoko pravdepodobné, že niekedy v čase predstavenia X-men vo svete Marvel filmov sa objaví aj Deadpool, ktorý je s nimi úzko spojení. Takže žiadne strachy. Nebude to síce hneď, ale verím, že do niekoľkých rokov sa Deadpoola dočkáme. Aj v podaní Ryana Raynoldsa. Nie je predsa ešte tak starý.

Nový Black Panther?

Ďalšia novinka sa týka Black Panthera. Okolo hlavného predstaviteľa Chadwicka Bosamana sa vyrojilo niekoľko nepríjemných správ. Už pred pár týždňami sa objavila správa, že postava Black Panthera sa bude možno preobsadzovať. Išlo skôr o chýr, či klebetu, ktorej sa venovalo len pár malých médii. V týchto dňoch sa však na sociálnej sieti Chadwicka objavilo video, ktoré u fanúšikov vyvolalo značné obavy. Herec na videu pôsobil veľmi nezdravo a vychudnuto. Za krátku dobu veľmi schudol. Samozrejme, panuje názor, že je to len pre nejakú filmovú úlohu. Situáciu neukľudnil ani samotný herec, ktorý bez akéhokoľvek vysvetlenia video stiahol. Ak by sa skutočne jednalo len o prípravu na rolu, tak by to herec určite uviedol, čo však nespravil.

Daredevil a Spiderman v jednom filme?

Už dlhšiu dobu sa šušká, že v pripravovanom pokračovaní Spidermana sa po boku Toma Hollanda objaví aj Charlie Cox a jeho Daredevil. Dôvodov, prečo by sa tak mohlo stať, je niekoľko. Spidermanová identita v poslednom pokračovaní Far From Home bola odhalená a naviac bol obvinený z vraždy. Dá sa teda predpokladať, že bude potrebovať právnika. A kto je najznámejší právnik v Marvel? No predsa Daredevil. Treba však dodať, že sa Marvel má ešte zopár ďalších právnikov v talóne.

Daredevil však vystupoval doteraz na Netflixe vo vlastnom seriáli. Táto zmluva medzi Netflixom a Disney skončí v roku 2022 a následne si Disney môže s postavou Daredevila robiť čo chce. Fanúšikovia by túto postavu v podaní Charlieho Coxa radi videli aj na striebornom plátne. Keby sa objaví po boku Spidermana, jednalo by o splnenie fanúšikovských snov.

Prednedávnom nás však predstaviteľ Daredevila schladil so slovami, že nemá informácie o tom, že by sa niečo podobné chystalo. Dúfajme, že ide len o zahmlievanie so strany Charlieho Coxa.

Thor mohol vyzerať úplne inak

V úlohe Thora si dnes nevieme predstaviť nikoho iného ako Chrisa Hemswortha. No nemuselo to byť tak. Bolo obdobie, kedy si Chris myslel, že jeho dni v Hollywoode sú spočítané. Snažil sa totiž získať rolu či už v komiksovej sérii X-men, ale aj G.I.Joe. Čo sa mu však nepodarilo.

Potom ale prišiel Thor a všetko sa zmenilo.

Spätne je on a s ním asi aj každý jeden Marvel fanúšik rád, že Chrisovi predchádzajúce role nevyšli. Po druhom Thorovi s podtitulom Temný svet to pritom s Chrisom tiež nevyzeralo ružovo.  Rola Thora ho prestala baviť. Niet sa čo diviť, kedže išlo o jeden z najslabších filmov pod hlavičkou Marvel. Všetko však zachránil Taika Waititi a jeho pestrý Thor Ragnarok. Hemswortha táto postava opäť začala baviť a už teraz sa teší na natáčanie ďalšieho pokračovania s podtitulom Love and Thunder.