Móda a dizajn

Chlapec s poruchou pozornosti očaril slávnu módnu značku: Iba 13-ročnému žiakovi ponúkli stáž

Francúzsky školák Milan zaujal výnimočným talentom v módnom dizajne.
Ako najmladší v histórii dostal ponuku od módneho domu Louis Vuitton.

Výnimočný talent preukázal francúzsky školák Milan, vďaka ktorému sa vo svojich 13 rokoch dostal na stáž do renomovaného módneho domu Louis Vuitton. Zapísal sa tak do histórie ako najmladší spolupracovník tejto svetoznámej firmy.

Chlapcova matka predtým prezentovala na sociálnych sieťach niektoré synove skice v nádeji, že si ich niekto z brandže všimne. A vyšlo to! Milan, ktorý už predtým prejavoval nadšenie pre módne návrhárstvo, strávil u Louisa Vuittona vzácny týždeň na praxi, informuje Daily Mail. Prvé pracovné skúsenosti tak zbieral priamo na „najvyššom poschodí“ tvorivej brandže a určite z nich bude najbližšie roky ťažiť.

Keď Milanova mama zverejnila synove skice na sociálnej sieti, zavtipkovala, že sa jej snáď podarí nájsť pre neho nejakú lukratívnu stáž, kde by mohol nazbierať cenné skúsenosti.

Syna opísala ako „zapáleného“ pre značku Louis Vuitton a milovníka kožených doplnkov, ako aj veľmi schopného pokiaľ ide o grafiku a prácu vo Photoshope. Bola by vraj rada, keby syn mohol rozvíjať svoj tvorivý talent. A pripojila poznámku, že chlapec bude mať čoskoro narodeniny.

Talentovaný chlapec s poruchou pozornosti

Milan podľa jeho matky trpí poruchou pozornosti a má kvôli tomu problémy v škole. Jedna z vecí, ktorá mu pri jeho diagnóze veľmi pomáha, je práve zapálenie pre to, čo ho baví a tiež  kreatívna tvorba. Vo svojich skicách navrhol napríklad tenisky, dámsku obuv s vysokými podpätkami, teplákovú súpravu alebo jemný dámsky outfit, pričom k obrázkom nezabudol doplniť svoju obľúbenú značku.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa HIGHSNOBIETY (@highsnobiety)

„Už po dvoch dňoch som sa tam cítil uvoľnenejšie ako v škole. Naozaj som si pripadal ako v prostredí, kam patrím. Je to kúzelné. Pre mňa je to začiatok života,“ vychválil si Milan lukratívnu prax v rozhovore pre televíziu BFM TV.

Nadšením nešetrila ani jeho matka. Po synovej stáži napísala ešte jeden post, v ktorom sa firme Louis Vuitton poďakovala, a pripojila odkaz: „Ľudia, verte si! Všetko je možné!“

Tvárou jednej z najluxusnejších módnych značiek Louis Vuitton je momentálne obľúbená a atraktívna mladá herečka a speváčka Zendaya. Snáď neexistuje ani jedna filmová hviezda alebo slávna modelka, ktorá by nemala doma kabelku či iný ikonický kúsok od Louisa Vuittona. Štýl, elegancia, móda, luxus, prepych… To všetko sú prívlastky spájané s touto legendárnou značkou.

Louis Vuitton je dnes najhodnotnejšou luxusnou značkou na svete. Zdroj: unsplash.com

Splnený sen Louisa Vuittona

Vedeli ste o tom, že Louis Vuitton mal iba 16 rokov, keď sa rozhodol, že bude majstrom kufrov a zmení tak nielen svoj život, ale aj životy svojich blízkych a ešte niekoľkým generáciám po ňom?

V roku 1837 prišiel mladučký Louis Vuitton po vlastných do Paríža a stal sa učňom pre Monsieur Maréchal. Práve tu sa stal veľmi rýchlo váženým majstrom parížskeho ateliéru a tu siahajú korene jeho špecializovaného obchodu.

Začiatky jeho kariéry v umeleckom priemysle spočívali v na zákazku vyrobených škatuliach a debničiek so špecifickým dizajnom a neskôr kufrov vyrobených podľa želaní a prianí zákazníkov.

Takto na sebe Louis Vuitton pracoval celých 17 rokov, až kým si otvoril svoju vlastnú dielňu na 4 Rue Neuve-des-Capucines blízko známeho námestia Vendome.

V roku 1886 prišiel jeho syn Georges Vuitton s revolučným prevratom v uzamykaní batožiny, s dômyselným zámkom a bezpečnostným uzatváracím systémom, ktorý svet dovtedy nepoznal. Luxusné kufre sa za krátky čas stali symbolom spoločenského postavenia. Základ špeciálneho kufrového zámku sa používa až dodnes.

Hodnota značky Louis Vuitton sa vyšplhala na $28.8 bilióna a tým sa stala najhodnotnejšou luxusnou značkou na svete. V súčasnosti má značka 19-tisíc zamestnancov a butiky Louis Vuitton sa nachádzajú vo viac ako 65 krajinách sveta.