cestovanie a práca

Chcete pracovať a cestovať zároveň? 3 tipy ako na to

Názov a popis článku asi napovie, o čom budú ďalšie riadky. Môže vás to naštartovať, namotivovať alebo inšpirovať. Alebo sa len dozviete niečo nové a rozšírite vaše poznatky. Cestovať a nepracovať je taká dokonalá idylka, avšak, málokedy sa podarí. Musíte mať veľké šťastie teda. Sú tu aj iné možnosti. Práca. Pokiaľ by vás to zaujalo,… Prečítať celé
Vydané 25. mája 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Vášnivá cestovateľka, prekladateľka a milovníčka mačiek | Indonézia

Sú tu aj iné možnosti. Práca. Pokiaľ by vás to zaujalo, tak pokračujte nižšie.

3 tipy ako na to

Letuška

Krásne červené pery, dokonalý účes, vysoké topánky. Takto si viacerí z nás predstavujú vysnívané povolanie. Možnosti je veľa, záleží od preferencii. V súčasnosti je veľa leteckých spoločnosti, takže píležitosti sú vždy a všade. Väčšina nevyžaduje nič špeciálne a stačí maturita a cudzie jazyky.

Doslovne práca v oblakoch zaistí veľa cestovateľských zážitkov, no pozor, tu záleží aj od vašej základne. Niektoré spoločnosti nefungujú tak, ako to poznáme z amerických filmov. Teda, jeden deň v Európe a ďalší na opačnej strane v Austrálii.

Ako vyzerá život letušky pre jednu z najlepších leteckých spoločnosti si viete pozrieť aj na tomto FB profile. Dievčatá, ktoré sa tomu venujú dlhšie by vedeli rozprávať hodiny a hodiny ako tento dream job vyzerá, a či to vôbec dream job je.

Zdroj: www.pixabay.com

Zo slov jednej známej som vyrozumela, že to nie je až také ružové ako sa zdá byť. Jeden deň ste v Kanade a ten ďalší deň v Európe s niekoľko hodinovým časovým rozdielom. Vaše telo nevládze fungovať poriadne, keď každý deň či týždeň ste v inom časovom pásme, teplote a výške. Ono to je veľmi atraktívne, ale väčšina nevidí, čo je za tým. A pomedzi to sa musíte usmievať na každého jedného cestujúceho počas 9 hodinového letu. A pritom nikoho nezaujíma, že poslednú noc ste spali dve hodiny.

Aj taký môže byť život letušky. Samozrejme platí, že svet určite objavíte, pozriete si najkrajšie miesta planéty, spoznáte mnoho nových ľudí. Toto bol iba pohľad aj na tú druhú stranu mince, no stále platí, že je to dream job aspoň na krátky čas. Takže do toho!

Au Pair

Máte strach z výšky, no deti sa nebojíte? Tak teda au pair práca je dokonalá aj pre vás. Môžete sa vybrať, kde chcete. Najviac je to žiadané počas letných prázdnin. Teda v čase, keď deti nemajú školu, no rodičia do práce chodiť musia.

Zdroj: www.pixabay.com

Vyberte si krajinu podľa vlastných preferencii. Môže to byť juh Španielska, no taktiež môžete ísť aj za veľkú mláku. Uistite sa, že to s deťmi viete a máte k ním vzťah, pretože robiť niečo, čomu sa treba venovať na 100% a nemať k tomu vzťah je ubíjajúce.

Zaujímavé ponuky si viete pozrieť aj na tejto stránke.

Call centrum

Stalo sa vám už niekedy, že ste volali na zákaznícku linku kvôli nejakej poruche? Nefungoval vám telefón, internet, pokazila sa vám práčka, chceli ste niečo vrátiť? Určite s tým máte skúsenosť. V takom prípade sa obraciame na slovenskú zákaznícku linku.

Veľké call centra majú zvyčajne základne vo zvučných európskych metropolách a hľadajú tam stále tzv. „native speakers“, čo znamená, že na slovenské oddelenie do Barcelony sa môžete dostať veľmi jednoducho.

Zdroj: www.pixabay.com

Týmto pracovným ponúkam je naklonených veľa mladých ľudí, ktorí chcú objavovať svet, no nie len počas víkendov. A tak sa vyberú niekde, pracujú tam, žijú tam, spoznávajú mesto, kultúru, ľudí. Práca je normálne na zmluvu, takže všetko je legálne.

Väčšinou sú zmluvy na tri mesiace a potom sa predlžujú. Prestane vás to baviť? Zbalíte kufor a idete ďalej. Veľmi jednoduché a zároveň plné skúsenosti. Takúto prácu si viete pozrieť aj na tejto stránke.