Bývanie

Chcete kúpiť dom v USA? Tenisová legenda Ivan Lendl predáva ten svoj za 16 miliónov dolárov

Ivan Lendl je bývalý česko-americký profesionálny tenista. Prvý titul Majstra ČSSR v dvojhre získal na dvorcoch v ostravských Komenského sadoch. Kvôli dlhodobým sporom s vtedajším komunistickým režimom sa presťahoval do USA, kde v roku 1992 dostal občianstvo. Neskôr sa stal jednotkou svetového tenisu. Jeho domov v Connecticute je teraz na predaj za 16,45 milióna dolárov…. Prečítať celé
Vydané 30. apríla 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Ivan Lendl a v pozadí jeho trojposchodový dom na predaj

Ivan Lendl je bývalý česko-americký profesionálny tenista. Prvý titul Majstra ČSSR v dvojhre získal na dvorcoch v ostravských Komenského sadoch. Kvôli dlhodobým sporom s vtedajším komunistickým režimom sa presťahoval do USA, kde v roku 1992 dostal občianstvo. Neskôr sa stal jednotkou svetového tenisu.

Jeho domov v Connecticute je teraz na predaj za 16,45 milióna dolárov.

Usadlosť sa nachádza na adrese 400 5 1/2 Mile Rd. v Cornwalle a leží na viac ako 445 akroch, teda 1,8 milióna štvorcových metrov.

Neobyčajný statok s nádherným domom v gregoriánskom federálnom štýle navrhol americký architekt Allan Greenberg špeciálne pre svetovo preslávenú tenisovú legendu.

 

„Prejdite bránami okolo výbehov pre kone, stodoly a po dlhej a kľukatej príjazdovej ceste k bezchybnému kamennému domu,“ vyzývajú realitní makléri v prezentácii domu. „Vstúpte na prvé poschodie a prejdite veľkým schodiskom do hlavného poschodia osvetleného prirodzeným svetlom. Prakticky každá izba sa môže pochváliť francúzskymi dverami do krásnych záhrad a terás.“

Ako sa dalo očakávať, v domácnosti nájdete tenisový kurt a tiež samostatnú trofejovú miestnosť.

Dom ďalej obsahuje knižnicu obložená drevom, priestrannú obývaciu izbu, jedáleň a spálne, všetky s krbmi a širokými podlahami z dubového dreva.

Nechýba tu spomenutá trofejná miestnosť, ktorá je zároveň kanceláriou a kuchyňa šéfkuchára s najmodernejším vybavením. Komornícka komora uzatvára prvé poschodie domu.

Na druhom poschodí je hlavná spálňa s dvomi veľkými priechodnými šatníkmi, obývacia izba a luxusná nadrozmerná kúpeľňa. Ani tu nechýba pracovňa, detská knižnica a tri ďalšie spálne.

Na treťom poschodí je potom ďalších päť spální s vlastnou kúpeľňou.

Medzi ďalšie kryté vybavenie patrí krytý bazén susediaci s dvoma šatňami, sauna, malá aj veľká telocvičňa. Vonku je vyhrievaný bazén, tenisový kurt a ihrisko. K tomu si pripočítajte 3-poschodovú garáž prepojenú s kancelárskymi priestormi na druhom poschodí.

No a toto všetko s výhľadom na úpätie Connecticutu.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »