Nová marvelovka Black Widow vtrhla do slovenských kín

Black Widow má jasných diváckych hrdinov a prekvapivo to nie je Scarlett Johansson!

Konečne! Trvalo to 2 roky, ale konečne sme sa dočkali filmu z Marvel Studios v našich kinách. Naposledy sme mohli vidieť Spiderman: Far From Home ešte v júli 2019. Podľa pôvodného plánu sa Black Widow mala v kinách objaviť takto pred rokom, ale z pochopiteľných dôvodov sa tak nestalo. To nekonečné čakanie nám skrátili aspoň… Prečítať celé
Vydané 19. júla 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Konečne! Trvalo to 2 roky, ale konečne sme sa dočkali filmu z Marvel Studios v našich kinách. Naposledy sme mohli vidieť Spiderman: Far From Home ešte v júli 2019. Podľa pôvodného plánu sa Black Widow mala v kinách objaviť takto pred rokom, ale z pochopiteľných dôvodov sa tak nestalo. To nekonečné čakanie nám skrátili aspoň seriály WandaVision, The Falcon and The Winter Soldier a momentálne vysielaný LOKI.

Stálo to čakanie na Black Widow za to? Ako každý z vás vie (od Avengers: Endgame, už uplynula dostatočne dlhá doba, aby si ich pozrel každý, kto chcel a preto vás hádam neraní nasledujúci spoiler) Black Widow neprežila udalosti Endgame. Preto mnoho fanúšikov tvrdí, že jej sólo film mal prísť už dávno a nie až teraz.

Nie je rodina ako rodina

Ako sa hovorí lepšie neskoro ako nikdy. Konečne sa aspoň z časti dozvieme, čo sa stalo v Budapešti, ktorú Black Widow a Hawkeye spomínajú vo filmoch veľmi často. Novinka Black Widow je z časti špionážny triler, z časti rodinná komédia a z časti akčný blockbuster. Jadro filmu sa však zameriava na silu rodiny. Otázka rodiny je dnes veľmi populárna aj vďaka sérii Fast and Furious, čo spôsobilo záplavu memečiek na internete.

David Harbour ako Red Guardian

David Harbour ako Red Guardian

Mnohí očakávali, že keď Black Widow dostane svoj vlastný film, bude sa točiť okolo povestnej akcie v Budapešti. Dej novinky nás do hlavného mesta našich južných susedov skutočne zavedie avšak nie do dávnej minulosti, ale do obdobia po občianskej vojne. Avengeri sú rozhádaní a po samotnej Black Widow ide americká armáda, ale aj úplne nový nepriateľ, ktorý pozná jej temnú minulosť.

Natasha Romanoff aka Black Widow musí opäť bojovať s duchmi minulosti. Aby s nimi definitívne skoncovala bude potrebovať pomoc najbližších – od svojej stratenej náhradnej rodiny. Tá pozostáva zo sestry Yeleny, ktorú postihol rovnaký osud ako Natašu, otca Alexeia aka Red Guardian, ktorý sa stal ruskou verziou kapitána Amerika a mamy Meliny, šikovnej vedkyne.

Nečakané hviezdy filmu

Scarlet Johansson dlho čakala na tento svoj sólo film a keď je konečne tu, ukradli si ho pre seba všetky vedľajšie postavy, ktoré jej pomáhajú v boji s novým nepriateľom. Konkrétne ide o jej (skoro) sestru Yelenu a otca Alexeia aka Red Guardiana. Angažovanie hercov Florence Pugh a Davida Harboura, bolo trefov do čierneho. Obaja len potvrdzujú, že casting má Marvel Studios v malíčku.

Nemusíte mať obavy, že by Scarlet bola menej na pláne. Nič také sa nedeje. Len vždy keď sa na plátne objavia Red Guardian a Yelena, kradnú si celú scénu pre seba. A v konečnom dôsledku aj celý film.

Inzercia

A čo záporné postavy? Ak nepočítame Thanosa, tak tieto postavy boli vždy achilovou pätou väčšiny marveloviek. V Black Widow vystupujú až dve záporné postavy – Taskmaster a Dreykov. Taskmaster je známy všetkým komiksovým fanúšikom. Jeho silnou stránkou je, že dokáže kopírovať bojový štýl svojich protivníkov. Bojovať s ním, je teda ako bojovať sám so sebou. Taskmaster je však len bábkou v rukách toho, čo ťahá za nitky – Dreykova. On môže za to, že Black Widow nemala normálne detstvo a takto ničí život aj mnohým ďalším dievčatám.

Taskmaster

Taskmaster je v tomto filme pre mnohých fanúšikov sklamaním a nenaplnil svoj potenciál, ktorý mu ponúka jeho komiksová predloha. Naopak Dreykov je dostatočne slizký a svojim spôsobom až démonický, na plátne však nestrávi príliš veľa času. Čo je škoda. Ak by dostal pár minút naviac, mohol byť výsledný dojem omnoho lepší.

Pred tým než som vliezol do kino sály, nebol môj názor na postavu Black Widow moc pozitívny. Vrámci Avengers som ju považoval za najmenej zaujímavú. Prvé dve tretiny jej sólového filmu tento môj názor zmenili. Po dlhej dobe sa Marvel rozhodol trošku pritvrdiť. Zo začiatku pôsobí dej snímky skutočne temne (teda aspoň na pomery Marvel) a štýl akčnej špionáže ala Jason Bourne snímke naozaj svedčí.

Deja Vu?

Všetko sa pokazí až v poslednej tretina, kedy asi tvorcom niekto pripomenul, že vlastne točia film pre Marvel a tak všetky prvky typické pre Marvel nahádzali do poslednej polhodinky. Všade samé veľkolepé výbuchy a plno akčných či akrobatických sekvencii. Čo by moc nevadilo, keby v nich bola dávka invencie. Celá záverečná sekvencia je až moc totožná s finálnym súbojom z Kapitán Amerika: Zimný vojak.

Záverečné hodnotenie? Ako odporca postavy Black Widow a niekto, kto prvý krát po dlhých rokoch uvažoval, že na túto marvelkovu do kina nepôjde, musím povedať, že by to bola chyba. Po poslednú tretinu filmu budete mať možnosť sledovať naozaj dobrú Marvelovku so sympatickými postavami. Posledná tretina za veľa nestojí, ale to nevadí.

A zostante až do konca záverečných tituliek! Ako vždy aj tento krát na vás čaká potitulková scéna, ktorá nastolí zopár otázok!

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Cestovanie autom

Kam na dovolenku autom

  • Plánujete letnú dovolenku, ale radi by ste sa vyhli preplneným a stresujúcim letiskám?
  • Cestovanie autom vám dáva slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Nemusíte sa riadiť cestovnými poriadkami autobusov ani lietadiel a môžete sa zastaviť na miestach, ktoré vás po ceste zaujmú.