Komiksovka Flashpoint sa konečne hýbe vpred

Ben Affleck ako Batman je späť. V akom filme ho uvidíme?

Michael Keaton ako Batman. Ben Affleck ako Batman. A to všetko v jednom filme. Ako je to vôbec možné?
Vydané 22. augusta 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli informáciu, že oblek temného rytiera si opäť po 30 rokoch oblečie Michael Keaton. Objaví sa v pripravovanej sólovke superhrdinu Flasha, s názvom Flashpoint. Ide o najodkladanejšiu a v súčastnosti asi aj najočakávanejšiu komiksovku zo stajne DC comics. A tá radosť bude teraz ešte väčšia. Ako je uvedené aj v nadpise, Ben Affleck sa vráti ako Batman a to práve v pripravovanom filme Flashpoint.

Táto novinka je veľmi prekvapivá, lebo Ben Affleck sa zaprisahal, že už s touto postavou nechce mať nič spoločné. Prečo? V časoch keď pracoval na filmoch Batman vs Superman a Justice League, si siahol na dno svojich psychických síl. Nielen, že sa mu rozpadlo manželstvo s herečkou Jennifer Garner, ale bojoval aj s alkoholizmom. Neúspech Justice League tomu tiež moc nepomohol.

Karta sa však obrátila. Ben teraz prežíva jedno z lepších životných období po boku herečky Any De Armas. Trochu mohlo tiež dopomôcť aj to, že sa dali do pohybu veci okolo Justice League verzie s názvom Snyder cut. Má ísť o úplne iný film ako bola pôvodná verzia Justice League. Zack Snyder tvrdí, že nepoužije ani jeden jediný záber natočený Joshom Whedonom a  až 80% filmu budú zábery, ktoré sme ešte vôbec nevideli. Verím, že toto všetko vrátilo chuť Benovi vrátiť sa ako Batman.

Ako je možné, že sa vo filme Flashpoint objavia až dvaja temní rytieri (toto číslo, ešte nemusí byť konečné, môže ich byť kludne viac. Kolujú chýry, že oslovený bol aj Val Kilmer)? Príbeh komiksu Flashpoint rozpráva o tom, ako sa Flash rozhodne vrátiť späť v čase a zachrániť svoju matku pred smrťou, ktorú ma na svedomí je úhlavný nepriateľ Revers-Flash. Záchrana matky sa podarí, ale keď sa Flash vracia späť do prítomnosti, zisťuje, že napáchal ešte väčšie škody. Prakticky rozbil celý vesmír DC. Napríklad Batmanom nie je Bruce Wayne, ale jeho otec Thomas Wayne. Môžu vzniknúť teda rôzne alternatívne svety a to dáva priestor pre vznik viacerých verzii nie len Batmana, ale aj iných postáv.

Povrávalo sa, že Michael Keaton bude mať mentorskú úlohu v pripravovanom filme. Teraz to však vyzerá, že úlohu mentora bude mať skôr Batman Bena Afflecka. Chémia medzi ním a Flashom bola jedna z mála pozitívnych vecí na filme Justice League. Michael Keaton vraj podpísal zmluvu na viac filmov, tak uvidíme, čo bude nakoniec pravda.

Tvorcovia filmu oznámili, že film nebude doslovným opisom tohto známeho príbehu, ale skôr sa ním len inšpirujú. Určite sa teda budeme pohybovať v rôznych alternatívnych dimenziách či svetoch. Tvorcovia tiež zdelili správu, že vo filme sa pravdepodobne neobjaví  žiadna záporná postava. Stane sa tak prakticky po prvýkrát. Ešte nebol natočený komiksový film, kde by hlavný hrdina nemusel bojovať proti nejakému záporákovi. Môj odhad však, je že záporák sa tam objaví, ale nepôjde o zápornú postavu v pravom zmysle slova, ale sa ním stane niektorá z kladných postáv. Napríklad Superman. Lepšie povedané, alternatívna verzia Supermana. Prípadne ním možno bude spomínaný Michael Keaton a jeho Batman. Uvidíme.

 

… ešte jeden Batman. The Batman.

Medzičasom producenti z Warner Bros. zverejnili prvý trailer na nového The Batman, ktorého si prvýkrát zahrá Robert Pattinson. Spočiatku veľmi kritizovaná voľba sa napokon ukazuje ako krok správnym smerom, pretože ohlasy ľudí na internete sú fenomenálne. Trailer na nich nesmierne zapôsobil, pretože sa približuje originálnym komiksom a vnáša do postavy prvky ako aktívnu spoluprácu s policajtmi, násilie a celkom odlišný vzhľad Brucea Wayna.

 

… a ešte jeden Batman

Ďalším trailerom, ktoré sa objavili na YouTube, je aj Justice League Snyder’s Cut. Tento nesmierne očakávaný projekt taktiež vzbudil veľkú pozornosť a hoci už pôvodný a nie celkom vydarený Justice League už fanúšikovia videli, režisérsky Snyder’s Cut má do originálu vniesť nové vizuálne efekty, nové dialógy a nové situácie.

https://www.youtube.com/watch?v=u77M-oANRtQ

 

 

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »