PR

Čítanie na 7 min.

AVIS Maxirent: Nové auto za pár klikov do 24 hodín


Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 1

 • AVIS zavádza digitálny predaj služieb dlhodobého prenájmu pod divíziou AVIS MaxiRent
 • Spoločnosť zintenzívňuje svoj zámer byť univerzálnym poskytovateľom služieb mobility pre právnické i fyzické osoby
 • Značka AVIS plánuje do konca roka obslúžiť v rámci divízie AVIS MaxiRent viac ako 750 zákazníkov.

 

AVIS plne digitalizoval objednávkový proces prenájmu vozidiel už aj na dlhodobé nájmy, ktoré môžu trvať v rozsahu už od 3 mesiacov až po 36 mesiacov. Zákazník si môže vyberať z ponuky niekoľkých desiatok vozidiel od popredných svetových výrobcov automobilov, pričom viac ako polovica modelov je dostupná ihneď a bez čakania. Ak si zákazník vyberie vozidlo, ktoré nie je skladom, spoločnosť mu na preklenovacie obdobie poskytne model z prislúchajúcej kategórie zo svojej existujúcej flotily auto požičovne. A to do 24 hodín.

AVIS plne digitalizoval objednávkový proces prenájmu vozidiel už aj na dlhodobé nájmy, ktoré môžu trvať v rozsahu už od 3 mesiacov až po 36 mesiacov. Zákazník si môže vyberať z ponuky niekoľkých desiatok vozidiel od popredných svetových výrobcov automobilov, pričom viac ako polovica modelov je dostupná ihneď a bez čakania. Ak si zákazník vyberie vozidlo, ktoré nie je skladom, spoločnosť mu na preklenovacie obdobie poskytne model z prislúchajúcej kategórie zo svojej existujúcej flotily auto požičovne. A to do 24 hodín.

Celý proces objednania vozidla prebieha v online priestore. Zákazník si vyberie z ponuky vozidiel to, čo mu najviac vyhovuje, napríklad veľkostne, cenovo, motoricky či výbavou a následne si zvolí niektorý z preddefinovaných mesačných nájazdov a samotnú viazanosť kontraktu. V ďalšom kroku vyplní svoje osobné údaje, resp. firemné údaje a už len čaká na cenovú ponuku a potvrdenie ohľadom zloženia prípadnej zábezpeky za vozidlo. Tú stanoví v prípade firemného klienta algoritmus po vyhodnotení finančných ukazovateľov subjektu.

V rámci tejto modernej alternatívy ku kúpe vozidla, či dokonca flexibilnej možnosti k operatívnemu leasingu má zákazník zabezpečené bezstarostné využívanie služieb spoločnosti AVIS. V rámci mesačného nájomného má v ňom zákazník zahrnuté služby ako povinné zmluvné poistenie, havarijne poistenie, diaľničná známka, sezónne prezutie či asistenčnú službu.

V ponuke AVIS MaxiRent nájdete vozidlá naozaj každej kategórie a veľkosti, výkonu či prevodovky, osobné aj úžitkové vozidlá na prevoz tovaru. Malé mestské auto môžete mať pri tom už od neuveriteľných 182€ bez DPH mesačne. Kompletnú ponuku vozidiel môžete nájsť na webstránke AVIS Maxirent.

BUDGET

Prvé a najdôležitejšie je si stanoviť, koľko peňazí vlastne mám. Ak nemám dosť, musím si požičať a absolvovať zložitý proces schvaľovania v banke. To obdobne platí aj pri operatívnom leasingu, kde Vás musia schváliť, aby Vám vozidlo dali. Okrem zložitého procesu administratívnych vybavovačiek si musíte už vopred schvaľovať financie na konkrétne auto. Ak by ste sa rozhodli pre iné, opäť musíte požiadať o preschválenie.

Pri produkte AVIS MaxiRent vozidlo dostanete! Ak ste firma, vyhodnotia sa Vaše finančné ukazovatele a algoritmus Vám vypočíta výšku prípadnej zábezpeky. Ak ste fyzická osoba, zábezpeka je vo výške 6 násobku mesačného nájomného v sume bez DPH. Čiže, ak je napríklad mesačné nájomné 200 € bez DPH, Vaša zábezpeka, ktorá je po ukončení prenájmu samozrejme vratná, je 6 x 200 € = 1.200 €. Či je to málo alebo veľa, necháme na Vašom posúdení. Ale od nás dostanete nové a spravidla veľmi bohato vybavené vozidlo, napríklad cena takého vozidla Renault Clio je 15.000 €, takže zábezpeka tvorí iba 8 % hodnoty vozidla.

BEŽNÉ UŽÍVANIE ČI PODNIKANIE

Ak si vozidlo kúpite, tak máte starosti nie len s jeho výberom, ale i poistením, servisom a tiež prípadným predajom, keď už ho nebudete potrebovať, či budete chcieť zmenu. Pri operatívnom leasingu sa navyše spravidla viažete na minimálne 36 mesiacov a viac.

Pri produkte AVIS Maxirent je viazanosť najflexibilnejším pilierom. Viete si vybrať z ponuky dlhodobého nájmu od 3 až do 36 mesiacov. Môžete si vybrať vozidlo nové, či zánovné, osobné, či úžitkové, malé či veľké, farby takej či onakej a všetky starosti s vozidlom sú na našej strane, od uzatvorenia poistiek až po servisné úkony či samotné odhlásenie vozidla na záver. Tieto služby ešte viac ocenia firmy, kde je finančná a časová efektivita na prvom mieste.

 

PREČO JE TEDA VÝHODNEJŠIE SI AUTO PRENAJAŤ FLEXIBILNE A NEKÚPIŤ?

Do jednej mesačnej splátky sme zahrnuli všetko, čo súvisí s vlastníctvom a prevádzkou auta a stlačili sme ju tak nízko, že klasické vlastníctvo a splácanie nového auta strácajú zmysel. 

Vy ako zákazník platíte už iba za palivo, ktoré prejazdíte. Všetky naše autá sú nové alebo overené zánovné a s úspornými motormi, preto aj náklady na pohonné hmoty budú priaznivé.

Nižšie nájdete jednoduchú tabuľku, ktorá Vám pomôže ľahšie sa zorientovať pri výhodách a nevýhodách v porovnaní – kúpa vozidla / operatívny leasing / dlhodobý nájom od AVIS MaxiRent.

 

KOMU NAJVIAC SADNE PRODUKT AVIS MAXIRENT?

Pre súkromné osoby:

 1. keď potrebujete druhé auto do rodiny na obmedzený čas a nechcete kupovať rizikovú jazdenku alebo kupovať nové drahé auto;
 2. keď z akéhokoľvek dôvodu nedostanete finančný lízing nového auta;
 3. počas čakania na dodanie nového auta z výroby;
 4. keď zmeníte prácu, ku ktorej výkonu potrebujete vlastné auto, ale nemáte prostriedky na jeho kúpu;
 5. po škodovej udalosti, kým je vlastné auto v servise.

 

Pre živnostníkov a malých podnikateľov:

 1. keď chcete mať všetky náklady na auto započítané do nákladov;
 2. keď potrebujete auto k podnikaniu, ale nemáte kapitál na nákup nového;
 3. na preklenutie obdobia výroby a dodania nového auta;
 4. pri dočasnom pôsobení zamestnanca v zahraničí;
 5. keď ako SZČO nedostanete financovanie od banky alebo automobilky;

 

Pre firmy:

 1. pre zamestnanca v skúšobnej dobe;
 2. pre zamestnanca pracujúceho na konkrétnom časovo ohraničenom projekte;
 3. ako Pool Car pre zamestnancov či zákazníkov;
 4. pri dočasnom pôsobení zamestnanca v zahraničí;
 5. keď chcete mať všetky náklady na auto započítané do nákladov;

 

ČO VŠETKO JE ZAHRNUTÉ V NÁJOMNOM?

 • nákup a registrácia vozidla;
 • financovanie vozidla;
 • znehodnotenie vozidla;
 • diaľničná známka platná pre SR;
 • poistenie PZP;
 • havarijné poistenie;
 • fabricky stanovené garančné úkony;
 • celoročné obutie pneumatikami a ich uskladnenie;
 • asistenčné služby;
 • odhlásenie vozidla pri ukončení nájmu.

 

 

Celý proces objednania vozidla prebieha v online priestore. Zákazník si vyberie z ponuky vozidiel to, ktoré mu najviac vyhovuje, napríklad veľkostne, motoricky či výbavou a následne si zvolí niektorý z preddefinovaných mesačných nájazdov. V ďalšom kroku vyplní svoje osobné údaje, resp. firemné údaje a už len čaká na potvrdenie ohľadom prípadnej zábezpeky za vozidlo. Tú stanoví v prípade firemného klienta algoritmus po vyhodnotení finančných ukazovateľov subjektu.

Aktuálnu ponuku vozidiel si pozrite na tomto linku: https://www.avismaxirent.sk/sk/ponuka-vozidiel.html 

Spoločnosť AVIS tvorí svoju ponuku vozidiel aj s ohľadom na životné prostredie. V roku 2020 podarilo na svojej celej flotile dosiahnuť ambiciózny level CO2, kde pôvodný zámer priemerných hodnôt 105g/km CO2 sa podarilo ešte znížiť a to na úroveň 98,5g/km CO2.

Značka AVIS je súčasťou globálnej siete prevádzkovateľov prenájmu a leasingu vozidiel. Spoločnosť prevádzkuje svoje služby na Slovensku pod značkou Avis od roku 1996.

 

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 1