Na predaj výhradne spolu

Aston Martin a Zagato na počesť 60-ročnej spolupráce prinášajú dve špecialitky za 6 miliónov libier

Oba modely vzniknú v obmedzenom počte, na predaj budú výhradne spolu.
Vydané 5. októbra 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Aston Martin už začiatkom roka vďaka náčrtom naznačil, že tento rok spoznáme ďalší mimoriadne zaujímavý počin v spolupráci s dieľnou Zagato. Britská automobilka svoje sľuby v uplynulých hodinách naplnila, a to dokonca dvojnásobne, keďže v plnej krása spoznávame modely DB4 GT Zagato Continuation a DBS GT Zagato. Dôvodom príchodu je fakt, že značka Aston Martin a talianska karosáreň Zagato oslavujú 60 rokov od zahájenia spolupráce, preto pri tejto príležitosti uzreli svetlo sveta dve červené exkluzivitky.

Aby toho nebolo málo, samotné Zagato tento rok oslavuje svoje 100. narodeniny, preto významné jubileá sláví balíkom DBZ Centenary Collection. Jeho podstatou sú spomínané dva automobilové skvosty, ktoré vzniknú v obmedzenom počte len 19 kusov. Inými slovami, za cenu 6 miliónov libier dostanete novodobé DB4 GT Zagato Continuation a zároveň aj jeho modernú interpretáciu DBS GT Zagato. O čo presne ide?

DB4 GT Zagato bolo pôvodne vyrábané v rokoch 1960 – 1963, teraz ale vznikne ďalších 19 úplne nových kusov. Pod kapotou DB4-ky je atmosféricky radový 4,7-litrový šesťvalec s výkonom 396 koní, o prenos sily sa pritom stará 4-stupňová manuálna prevodovka. Druhý menovaný, teda históriou inšpirovaný model DBS GT Zagato stojí na základoch nového DBS Superleggera, v zmysle tradícií však došlo k úplnej výmene karosérie, čo je typickým procesom v prípade vozidiel s dodatkom Zagato.

Už na prvý pohľad táto novinka zaujme svojim exteriérom, konkrétne masívnou prednou maskou, ktoá sa tiahne takmer na celú šírku prednej časti. Inak tvarované sú nielen predné, ale aj zadné svetlá, automobilka ale upriamuje pozornosť na strechu. Tá totiž zaujme nielen iným tvarom (s tradične vypuklou časťou nad hlavami a zároveň bez zadného okna), ale hlavne faktom, že je vyrobená z jediného panelu uhlíkových vlákien. Obyčajné vnútorné spätne zrkadlo preto nahradil obraz z kamery.

INZERCIA

Rudu červenú farbu pekne dopĺňa čierna strecha a výrazný difúzor, ešte viac ale zaujmú zlaté detaily, ktorými je posiate celé vozidlo, a to ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Podľa oficiálnych informácii ide o pravé zlato. O pohon sa stará 5,2-litová V12-ka s výkonom až 566 kW / 771 koní a 950 Nm. Ide o identický agregát, akým sa hrdí DBS Superleggera, akurát v tomto prípade má o takmer 60 koní viac.

Výhradne na zadné kolesá je sila posielaná cez 8-stupňovú automatickú prevodovku ZF. Oba modely sú na predaj výlučne spolu, pričom ich dodanie bude postupné – sprvoti sa ešte v priebehu tohto roku k majiteľovi dostane DB4 GT Zagato Continuation, zatiaľ čo takmer 800-koňové DBS GT Zagato bude vyrobené budúci rok.

    

Pokračujte na ďalší príspevok »