Video

Americké vesmírne jednotky US Space Force spustili nábor nových členov

Rozpočet šiestej zložky amerických ozbrojených síl je 15,4 miliardy USD.
Vydané 7. mája 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump v decembri 2019 podpísal dokument s názvom 2020 National Defense Authorization Act, ktorým vznikla šiesta zložka Ozbrojených síl Spojených štátov. United States Armed Forces tak dnes tvoria vzdušné sily, armáda, vojenské námorníctvo, námorná pechota, pobrežná stráž a po novom aj vesmírne sily. Ich osamostatnenie sa už v posledných rokoch ukazovalo ako nevyhnutné, napokon aktívny vesmírny výskum financovaný armádou a vôbec daňovými poplatníkmi z USA prebieha už viac ako šesťdesiat rokov. Samostatné vesmírne sily vznikli vyčlenením zo vzdušných síl, v rámci ktorých existovali od roku 1982 ako Veliteľstvo vesmírnych vzdušných síl. (zdroj)

Hrozby prichádzajúce z vesmíru dnes možno neberieme do úvahy alebo ich bagatelizujeme, lenže mocnosti sveta sa musia nevyhnutne zamýšľať aj nad tým, čo sa stane, ak sa vojnové konflikty presunú z povrchu, morí a vzduchu na obežnú dráhu Zeme alebo dokonca ešte ďalej.

Nechceme sa dostať do konfliktu, ktorý začne alebo expanduje až do vesmíru,“ povedal k téme generál John Raymond, riaditeľ vesmírnych operácií. „Chceme tomu zabrániť. Ale spôsob, akým to spravíte, je z pozície sily,“ dodal.

Vesmírne sily ozbrojených zložiek USA najnovšie zverejnili video, ktorým spúšťa nábor nových členov. Na prekvapenie odporcov, ktorí mohli kritizovať napríklad úroveň vyhotovenia nedávno spustenej webstránky, je videoreklama spracovaná na veľmi vysokej úrovni a približuje svet vesmírnych síl v atraktívnej podobe.

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »