Klaun Pennywise ukáže viac ako predtým

Aké zisky môže Warner Bros očakávať od „It: Chapter Two“?

Prvá časť amerického horroru bola na európskeho diváka miestami zbytočne brutálna, ale slávila veľký celosvetový úspech. Od druhej časti sa očakáva, že bude nielen hitom, ale prekoná jednotku svojou násilnosťou a zvrátenosťou.
Vydané 8. augusta 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , , , , ,

V roku 2018 sa Warner Bros zaradil medzi tri najlepšie zarábajúce štúdiá v USA aj napriek tomu, že až do príchodu Aquamana ani jeden z jeho filmov nepatril do desiatky najnavštevovanejších. Tento rok mal byť ešte lepší, štúdio sa pustilo do vysoko ambicióznych projektov  The Lego Movie 2Shazam!Godzilla: King of Monsters a Detektív Pikachu  – tieto tituly však tiež sklamali alebo minimálne nenaplnili veľké očakávania.

Warner Bros teraz očakáva, že práve It: Chapter Two bude tým titulom, ktorý ho vráti do elitného klubu producentov najziskovejších filmov.

Prvá časť hororu z roku 2017 prekonala snáď všetky očakávania a tešila sa najlepšiemu septembrovému otvoreniu (123 miliónov dolárov), čím sa stal najlepšie inkasujúcim hororom v USA (327 miliónov dolárov) a jedným z najviac zarábajúcich filmov s hodnotením R na svete (700 miliónov dolárov). Pozor, najlepšie zarábajúcim hororom v celej filmovej histórii.

Teraz je otázkou, či sa pokračovanie dokáže priblížiť k úspechu jednotky.

Mimochodom, podľa nás je veľká škoda, že Warner Bros a New Line premeškali jedinečnú príležitosť pomenovať film It: You’ll Float Two .

Originál ťažil zo svojej základne fanúšikov a Kapitola druhá bude pravdepodobne robiť to isté. Je tu niekoľko prvkov s pridanou hodnotou, napríklad prísľub definitívneho záveru, ďalej špeciálna scéna, ktorá nebola v knihe a skvelé herecké obsadenie, ktoré by mohlo pomôcť vyrovnať eventuálny pokles menej zanietených fanúšikov, ktorí si prišli prvú časť pozrieť skôr len z nudy.

Dôležitú úlohu v dlhodobých vyhliadkach Kapitoly druhej budú mať predovšetkým hodnotenia jednotlivcov, posty na sociálnych sieťach a ďalší mix online aktivít. V neposlednom rade bude film potrebovať aj dobré recenzie, ktoré však pravdepodobne dostane. Do kariet štúdiu hrá aj skutočnosť, že film prichádza v čase, keď sa neobjavuje žiadny iný silný titul, prichádza v rozumnom odstupe  medzi Hobbsom a Shawom a októbrovým Jokerom.

Nemali by sme však očakávať, že dvojka zarobí toľko čo jednotka.

Otváracie dni by podľa predpokladov odborníkov mohli štúdiu vyniesť 110 miliónov dolárov. Za predpokladu, že by to fungovalo ako pri prvom It, by to znamenalo celkové zisky v USA okolo 291 miliónov dolárov a po celom svete niečo pod 620 miliónmi dolárov.

It: Chapter Two (2019)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu smoliarov spájajú svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Ubehlo 27 rokov. Teraz už dospelí priatelia sa dávno rozišli a žijú vlastné životy. Mike, jediný, ktorý zostal v ich rodnom meste, ale zvoláva ostatných členov klubu domov. Hoci sú poznačení hroznými zážitky z minulosti, musí každý z nich prekonať svoj najhlbší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz oveľa nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým.

Horor / Thriller
USA, 2019, 165 min

V slovenských kinách od 05.09.2019 (Continental film)

Herecké obsadenie:  James McAvoyJessica ChastainBill SkarsgårdBill HaderSophia LillisFinn WolfhardJavier BotetJaeden MartellJames RansoneWyatt OleffJack Dylan GrazerJeremy Ray TaylorJackson Robert ScottChosen JacobsAndy BeanJay RyanXavier DolanIsaiah MustafaTeach GrantRob RamsayRyan Kiera Armstrong a ďalší

Réžia: Andy Muschietti
Predloha: Stephen King (kniha)
Scénár: Gary Dauberman
Kamera: Checco Varese
Hudba: Benjamin Wallfisch

Natáčalo sa od 19. júna do 30. októbra 2018 v Kanade (Ontario).