INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
INZERCIA: Ochranné rúška s filtrom MeWe
Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Začiatok konca nafty: Stuttgart ju zakázal celoplošne

V samotnom meste pritom obyvatelia vlastnia 188-tisíc sporných naftových áut. Majú smolu, štvrté najväčšie nemecké mesto ich už nechce a bude robiť praktické kroky, aby ich zo svojho územia vypudilo. Stuttgart nie je prvým mestom s obmedzeným vjazdom naftových áut, ale prvým, ktoré ho zavádza celoplošne a natvrdo. Stuttgart už nebude nikdy ako predtým. Z… View Article

V samotnom meste pritom obyvatelia vlastnia 188-tisíc sporných naftových áut. Majú smolu, štvrté najväčšie nemecké mesto ich už nechce a bude robiť praktické kroky, aby ich zo svojho územia vypudilo. Stuttgart nie je prvým mestom s obmedzeným vjazdom naftových áut, ale prvým, ktoré ho zavádza celoplošne a natvrdo.

Stuttgart už nebude nikdy ako predtým. Z jeho ulíc zmiznú naftové autá, ktoré sú pre európskeho zákazníka tak veľmi dôležité a cenné. Presne od 1. januára 2019 už nebude môcť do mesta vojsť ani jedno z presne 188 163 automobilov, ktoré vlastnia samotní obyvatelia mesta, pretože ich autá nespĺňajú formálne emisné normy EU1 až EU4.

Vedenie mesta už dnes odkazuje verejnosti, že ak nebude vplyv na ovzdušie v meste dostatočný, zakáže aj vjazd motorov spĺňajúcich normu EU5. Predpokladáme, že svedkami tohto scenára budeme už čoskoro, pretože krátkodobý zákaz vjazdu naftových áut problémy so znečistením určite nevyrieši.

INZERCIA: Skladové vozidlá Renault
Advertisement

 

INZERCIA
INZERCIA: Skladové vozidlá Renault
Advertisement

 

Stuttgart ide v šľapajách aktuálneho trendu, ktorý trestá majiteľov osobných automobilov so spaľovacím motorom na naftu. V čase, kedy si ich kupovali, spĺňali všetky najmodernejšie nároky a zákony, po niekoľkých rokoch sa však situácia zásadne mení a rovnakí ľudia budú potrestaní za to, že kedysi kúpili niečo, čo sa modernej dobe nepáči.

 

Majitelia dotknutých naftových áut majú po 1. januári 2019 tri mesiace na to, aby svoje „problémové vozidlá“ vyriešili. Väčšinou to znamená, že ich majú skrátka predať alebo darovať tak, aby už nikdy nevošli do Stuttgartu. Taxikári, firmy a podnikatelia budú mať čas na prispôsobenie sa o niečo dlhší.

 

Zdroj: Štvrté najväčšie nemecké mesto zakázalo naftu (autoviny.sk)