Za prvý skladací Samsung si poriadne priplatíte, je však inováciou desaťročia

Praktické spojenie smartfónu a tabletu. Samsung Galaxy Fold je zariadenie, ktoré môžeme považovať za revolučné aj bez toho, aby sme sa snažili potešiť marketingových pracovníkov tejto juhokórejskej spoločnosti.    Dominantnou vlastnosťou smartfónu Samsung Galaxy Fold je jeho schopnosť rozložiť sa na tablet s uhlopriečkou 7,3 palca, pričom v základnom režime smartfónu zobrazuje štandardný obsah na… Prečítať celé
Vydané 22. februára 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Dominantnou vlastnosťou smartfónu Samsung Galaxy Fold je jeho schopnosť rozložiť sa na tablet s uhlopriečkou 7,3 palca, pričom v základnom režime smartfónu zobrazuje štandardný obsah na 4,6-palcovej obrazovke. Kritické hlasy sa pýtajú, prečo Samsung už na prednú stranu zariadenia neumiestnil displej, ktorý zodpovedná nárokom moderného zákazníka vyžadujúceho aspoň 5,5-palcovú uhlopriečku. Dôvod existujúceho riešenia nachádzame v náročnosti výroby a, samozrejme, vo finančnej náročnosti produktu s full-size displejmi. Už aj tak predpokladaná cena dosahuje 1 980 amerických dolárov. Predaje v USA začínajú 26. apríla, príchod do Európy a na Slovensko očakávame v podobnom období.

INZERCIA

Výrobca sa podľa slov musel prepracovať doslova všetko, čo s telefónom súviselo. Samsung musel vyvinúť špeciálny pántový mechanizmus, nový typ displeja, materiál schopný bez náznaku poškodenia odolávať tisícom a tisícom otvorení a zatvorení.

Zatiaľ, čo predný displej je „konvenčný“ Super AMOLED, ten vnútorný výrobca pomenoval Infinity Flex a pracuje so zobrazovacou technológiu Dynamic AMOLED. Displej má rozlíšenie 1536×2152 pixelov.

Z pohľadu používateľa je zaujímavá funkcia „App Continuity“, teda automatického otvorenia tej aplikácie na veľkom displeji, ktorá bola predtým zobrazená na malom prednom paneli. Na rozkladacej obrazovke môžu vedľa seba naraz pracovať až tri aplikácie. Niečo také neponúka žiadny iný smartfón na svete, tvrdil na tlačovej prezentácii človek od Samsungu.

Okrem toho je Galaxy Fold regulérne najvýkonnejší smartfón na trhu: 512 GB pamäte, 12 GB RAM, grafika Adreno 640 a 8-jadrový procesor Kryo 485.

Zaujímavosťou je tiež použitie dvoch batérií s celkovou kapacitou pôsobivých 4 380 mAh.

Na zariadení sa nachádza dovedna šesť kamier. Vzadu sú tri, na prednom paneli jedna a po roztvorení sa odhalí ďalšia dvojica kamier.

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.