Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Biznis

Čítanie na 2 min.

Wall Street zažíva historické chvíle, čaká ho transformácia za 120 biliónov dolárov

Informácie o tomto príspevku

Vydané 4. januára 2021
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. 6

Veľké peniaze sa obracajú chrbtom k spoločnostiam, ktoré nesledujú jeden „jednoduchý“ cieľ – udržateľnosť.

Práve ona poháňa jeden z najväčších prevodov kapitálu, aký kedy svet videl.

Odhaduje sa, že až 77% inštitucionálnych investorov do roka prestane nakupovať akcie spoločností, ktoré nie sú akýmkoľvek spôsobom udržateľné.

A v čele tohto trendu je nový kráľ z Wall Street. BlackRock spravujúci aktíva v hodnote 7 biliónov amerických dolárov tvrdí, že jeho klienti zdvojnásobia svoje investície do ESG za mimoriadne krátky časový úsek piatich rokov. A „hlavné kritérium“ pri určovaní toho, kam dajú svoje peniaze, je to, ako sa verejne obchodované spoločnosti zúčastňujú na zlepšení situácie so zmenou klímy.

INZERCIA

Udržateľné aktíva už teraz predstavujú hodnotu 17,1 bilióna dolárov, avšak trh je pripravený až na 120 biliónov dolárov.

A to je presne dôvod, prečo sa pojem udržateľnosť stáva kľúčovým nielen v samotnej výrobe, ale aj v obchode ako takom.

Udržateľnosť je novou investíciou a je jej predpovedaná priaznivejšia budúcnosť ako zlatu. Tento sektor je bezpečným útočiskom v tom, že cesta k udržateľnosti je dlhá.

Čo je to ESG?

Environmental, social and corporate governance – Environmentálne, sociálne a podnikové riadenie sa týka troch ústredných faktorov pri meraní udržateľnosti a spoločenského vplyvu investícií do spoločnosti alebo podniku. Tieto kritériá pomáhajú lepšie určovať budúcu finančnú výkonnosť spoločností. Investovanie do ESG sa teda zameriava aj na iné, než len finančné faktory, zohľadňuje aj celkovú víziu spoločnosti, jej schopnosť napĺňať ju. Medzi spoločnosti s najlepším ESG skóre patria napríklad firmy podnikajúce v sektoroch ako zdravotníctvo, výroba niektorých tovarov či softvér. Medzi spoločnosti s najhorším ESG skóre, naopak, patria spoločnosti zo sektorov ako sú zbrojný priemysel alebo ropný a tabakový priemysel:

Inzercia
Arg 365 – prémiové víno na každý deň | arg365.eu

Priemerné ESG skóre pri jednotlivých sektorov indexu S & P 500:

 

Podrobne sa téme udržateľnosti na burze v súvislosti s BlackRock venuje článok na Yahoo! Finance

Prečítajte si aj:

Informácie o tomto príspevku

Vydané 4. januára 2021
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. 6