Vtedy v Hollywoode: zaujímavosti o filme, hodnotenia a detaily

Once Upon a Time in Hollywood (2019) je najnovší film režiséra Quentina Tarantina s vynikajúcim hodnotením.

Vtedy v Hollywoode (Once Upon a Time in Hollywood, 2019) je jeden z najlepšie hodnotených filmov tohto roka a vyzerá to tak, že ho prekoná iba veľmi málo titulov.

V poradí deviaty film 56-ročného režiséra Quentina Tarantina je komédia s hviezdnym obsadením: trojicu hlavných hrdinov stvárnilo trio Leonardo DiCaprio, Brad Pitt a Margot Robbie a ďalšie úlohy si strihli aj Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth, Michael Madsen, Damian Lewis, Timothy Olyphant či Dakota Fanning.

Vyzerá to na skvelý herecký mix, ktorý sa nevyhnutne musel prejaviť na pozitívnych kritikách – a je tomu tak aj v skutočnosti.

Hodnotenia snímky sú zatiaľ nasledovné, veľmi priaznivé:

IMDB ⭐ 9,5 / 10
Rotten Tomatoes  92%
ČSFD  zatiaľ bez hodnotenia
Metacritics  88%

Do slovenských kín Vtedy v Hollywoode (Once Upon a Time in Hollywood, 2019) dorazí 15. augusta 2019.

 

INZERCIA

O čom je dej filmu?

Dej snímky sa odohráva v roku 1969 v Los Angeles, ústrednými postavami sú americký televízny herec Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) a jeho osobný kaskadér a kamarát Cliff Booth (Brad Pitt). Tí sa rozhodnú dobyť Hollywood, ale spoznávajú svet, ktorý vlastne vôbec nespoznávajú. Na ich šťastie má Rick veľmi populárneho suseda – herečku Sharon Tate (Margot Robbie), niekdajšiu manželku režiséra Romana Polańského.

Inzercia

 

Zaujímavosti o filme z ČSFD

⭐Natáčanie filmu prebiehalo od 18. júna do 1. októbra 2018 v Kalifornii, premiéra sa odohrala 23. mája 2019.

⭐Nepochybne jednou z najväčších zaujímavostí o filme je fakt, že úlohy Cliffa Bootha sa mal pôvodne zhostiť Tom Cruise. Nakoniec úlohu získal Brad Pitt, pretože Cruise mal v rovnakom čase zazmluvnený iný film. Jedná sa o pokračovanie legendárnej snímky Top Gun: Maverick (2020).

⭐Názov filmu Vtedy v Hollywoode je údajne odkaz a vzdanie pocty pre Sergia Leoneho, ktorý natočil Vtedy na západe (1968) a Vtedy v Amerike (1984). Quentin Tarantino označil Leoneho za svojho najobľúbenejšieho režiséra, ktorý ovplyvnil celú jeho kariéru.

⭐Vo filme sa objavuje aj postava vraha a myšlienkového vodcu náboženského kultu Charles Manson, hrá ho Damon Herriman. Zaujímavosťou je, že tento istý herec si už Mansona zahral aj v seriáli Mindhunter (2017) režiséra Davida Finchera.

⭐Brad Pitt aj Leonardo DiCaprio si už zahrali v Tarantinovych filmoch Nehanební bastardi (2009) a  Divoký Django (2012).

⭐Vo filme sa mal v nemenej významnej úlohe objaviť aj legedárny herec Burt Reynolds, avšak zomrel iba niekoľko týždňov pred nakrúcaním svojich scén. Údajne sa na spoluprácu s Tarantinom veľmi tešil.

⭐O postavu Sharon Tate mala údajne záujem aj známa herečka Jennifer Lawrence, jej účinkovanie ale odmietla sestra zosnulej herečky Debra. Predovšetkým pre fyzickú podobnosť Margot Robbie so Sharon.

⭐ Prvá verzia filmu mala až štyri hodiny. V dôsledku skracovania potom museli filmári vynechať významné scény aj s Al Pacinom, málo pozornosti sa údajne dočkala aj samotná Margot Robbie. Je pravdepodobné, že sa napokon dočkáme aj druhej verzie filmu s doplnenými scénami, podobne ako pri filme Blade Runner (1982).

⭐Vtedy v Hollywoode (Once Upon a Time in Hollywood, 2019) je vôbec prvý film od Tarantina založený na skutočných udalostiach.

Pokračujte na ďalší príspevok »