Zo sveta

Čítanie na < 1 min.

Video: Ako rastú najľudnatejšie mestá sveta v rokoch 1950 až 2035


Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 7

Väčšina obyvateľov moderného sveta žije v mestách a zdá sa, že tento trend bude rásť aj naďalej. Dôvod spočíva aj v tom, že blízke malé mestečká a obce napokon veľkomestá vždy pohltia a stanú sa jednou obrovskou metropolou s miliónmi obyvateľov.

Vedeli ste, že veľkomestá v TOP20 sú dne ďaleko viac obývané ako celé Slovensko? V minulom roku žilo napríklad v Buenos Aires či v Instanbule viac ako 15 miliónov ľudí, a to je stále menej ako polovica toho, koľko ľudí žije v Tokiu s viac ako 36 miliónmi obyvateľov!

V priebehu uplynulých desaťročí sa však aj veľkomestá pomerne často striedali v rebríčku 20 najľudnatejších miest sveta. Dôvody sú rôzne, ak si ale myslíte, že číslo jeden musí jednoznačne patriť Japonsku alebo Číne aj v budúcnosti, asi vás nepríjemne prekvapíme. Všetko sa mení a nasledujúca videografika od Statistics for Everyone vám odhalí nielen vývoj za uplynulých 70 rokov, ale aj vyhliadky až do roku 2035.

Nezabudnite, že čoskoro budeme presne vedieť aj to, koľko ľudí žije na Slovensku. Práve prebieha sčítanie obyvateľstva, vôbec prvýkrát je realizované výhradne cez internetovú stránku sčítanie.sk. Čas je do 31. marca 2021.

 

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 7