Uvidíme film Godzilla vs Kong v roku 2021 v kinách?

Godzilla a King Kong si pomerajú sily v očakávanom veľkofilme, ktorý uvidíme na budúci rok. Kde si ho však pozrieme?
Vydané 30. novembra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

Skoro každé filmové štúdio chce mať svoje vlastné filmové univerzum. Začalo to s príchodom komiksových filmov od Marvelu, ktoré si všetko starostlivo naplánovalo a v priebehu desiatich rokov vybudovali niečo, čo im ostatné štúdia len ticho závidia.

Warner Bros sa pokúša niečo podobné vytvoriť s komiksovými filmami od DC comics, ale nakoľko sa snažili všetko urýchliť, tak škaredo narazili (Justice League), pričom chvíľu im trvalo, kým sa z toho spamätali. Ale teraz sa snažia ísť vlastnou cestou a instantne nekopírovať Marvel.

Taktiež sme tu mali pokus Universalu o vlastný hororový vesmír, ktorý mala naštartovať Múmia s Tomom Cruisom. Film tak škaredo narazil, že celý hororový monster univers sa rozpadol skôr, ako stihol vzniknúť.

Jeden veľký filmový vesmír vytvára Warner Bros. aj okolo Godzilly. Započalo to s filmom Godzilla (2014), ktorý mal celkom priaznivé hodnotenia od kritikov a diváci sa tiež nesťažovali. V roku 2017 k nám dorazil aj obrovský opičiak so svojím vlastným filmom Kong: Ostrov lebiek, pričom na konci sme zistili, že film je spojený s jeho predchodcom z roku 2014. A minulý rok k nám prišlo pokračovanie Godzilly s podtitulom Kráľ Monštier.

Už dávnejšie vieme, že sa natáčal aj spoločný film týchto dvoch monštier. Godzilla vs Kong sme mali vidieť podľa pôvodného plánu už v apríli tohto roka. Kvôli produkčným ťažkostiam sa premiéra posunula až na november 2020. Tu však zasiahla korona. Ani monštrá ako King Kong či Godzilla sa neschovajú pred týmto vírusom. Momentálne pri filme Godzilla vs Kong svieti dátum premiéry máj 2021. Ani ten však nemusí byť realitou.

Film totižto vôbec nemusíme vidieť v kine. Tak ako sa na streamovacích službách objavil Borat 2, má to v pláne aj Wonder Woman: 1984 (tá pôjde naraz v kinách a aj na HBO Max) a zrejme tento osud postihne aj dve obrovské monštrá. Kde sa tento film pravdepodobne objaví?

Pod Warner Bros spadá streamovacia služba HBO Max, čiže film by sa automaticky mal objaviť tu. Je tu však jedna vec, ktorá môže zamiešať kartami. Objavili sa správy, že Netflix ponúkol Warner bros. neuveriteľnú čiastku 200 miliónov dolárov.

Táto suma kompletne pokryje náklady filmu.

Otázkou teraz je ako sa rozhodne Warner Bros.? Uvidíme film v máji 2021 v kinách? Na HBO Max? Na Netflixe? Alebo si film Godzilla vs Kong vyberie rovnakú cestu ako Wonder Woman: 1984 a film uvidíme v kinách a na jednej zo streamovacích služieb zároveň?