Technológie

Uber v USA zavádza niekoľko bezpečnostných funkcií vrátane nahrávania zvukového záznamu

Spoločnosť Uber predstavila tri nové bezpečnostné funkcie, ktoré zavádza do svojej aplikácie. Aplikácia teraz používateľa upozorní, ak jazda vedie neočakávanou trasou, pripomenie pasažierom, aby sa pripútali a umožní vodičom a pasažierom nahrávať audiozáznam počas jazdy. Nové funkcie by mali prispieť k tomu, aby sa pasažieri a vodiči cítili počas jazdy bezpečnejšie. Spoločnosť Uber povolila nahrávanie… Prečítať celé
Vydané 5. decembra 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Spoločnosť Uber predstavila tri nové bezpečnostné funkcie, ktoré zavádza do svojej aplikácie. Aplikácia teraz používateľa upozorní, ak jazda vedie neočakávanou trasou, pripomenie pasažierom, aby sa pripútali a umožní vodičom a pasažierom nahrávať audiozáznam počas jazdy. Nové funkcie by mali prispieť k tomu, aby sa pasažieri a vodiči cítili počas jazdy bezpečnejšie.

Spoločnosť Uber povolila nahrávanie zvuku v 14 krajinách Latinskej Ameriky a túto funkciu začne testovať v troch mestách Spojených štátov amerických. Budú ju môcť využívať používatelia v meste Luisville v štáte Kentucky, v Kansas City v štáte Missouri a v Raleigh-Durham v Severnej Karolíne.

Po skončení skúšobného obdobia si spoločnosť od používateľov vyžiada spätnú väzbu. Spoločnosť Uber uviedla, že následne by sa táto funkcia mohla spustiť aj v ďalších mestách USA. Zatiaľ však neuviedla, kedy tak plánuje urobiť.

Aplikácia Uber [Unsplash]

Aplikácia Uber [Unsplash]

Zvukový záznam

Zvukové záznamy z jazdy je možné odoslať spoločnosti Uber ako bezpečnostné hlásenia. Môžu ich posielať rovnako ako vodiči, tak aj pasažieri. Spoločnosť tiež udáva, že nová funkcia je voliteľná a pasažierov upozorní, ak vodič spustí nahrávanie zvukového záznamu.

Zvukový záznam z jazdy bude zašifrovaný a uložený na zariadení používateľa. Spoločnosť taktiež ubezpečuje používateľov, že aplikácia nebude zvukové nahrávky po vytvorení automaticky odosielať. Uviedla, že je na používateľovi, aby sa rozhodol, kedy začne audiozáznam nahrávať a rovnako aj to, či bude záznam zdieľať so spoločnosťou Uber alebo nie.

Táto funkcia je podľa spoločnosti populárnym spôsobom propagácie bezpečných a príjemných interakcií počas cesty. V lokalitách kde spoločnosť  túto funkciu zaviedla, uviedlo 70% respondentov, že sa vďaka nej cítia pri cestovaní bezpečnejšie.

Aplikácia Uber s novými funkciami [Uber]

Aplikácia Uber s novými funkciami [Uber]

Pomocou aplikácie sa tiež spoločnosť snaží zvýšiť informovanosť o dôležitosti bezpečnostných pásov. Po nastúpení pasažierov do vozidla ich vodičov telefón upozorní a vyzve, aby si zapli bezpečnostné pásy. Mnoho ľudí totiž priznáva, že sa hlavne počas kratších ciest nepripútavajú. Pasažiera tiež upozorní aj aplikácia na jeho mobilnom telefóne.

Spoločnosť udáva, že upozornenie zavádza ako odpoveď na spätnú väzbu od vodičov, ktorí uvideli, že by podobnú funkciu uvítali, keďže sú počas jazdy zodpovední za bezpečnosť pasažierov práve oni. Podľa štatistík sú autonehody hlavnou príčinou úmrtí Američanov mladších ako 54 rokov.

Uber je spoločnosť zaoberajúca sa poskytovaním taxislužieb [Unsplash]

Uber je spoločnosť zaoberajúca sa poskytovaním prepravy osôb osobnými automobilmi [Unsplash]

Bezpečnosť na prvom mieste

Spoločnosť Uber tiež rozšírila svoju službu RideCheck, ktorú predstavila ešte v roku 2019. Okrem detekcie nehôd alebo neočakávaných zastávok teraz používateľa upozorní aj na to, ak zaznamená neočakávanú zmenu trasy jazdy. Teda v prípade, že vodič pôjde nezvyčajnou trasou alebo zastaví, aplikácia pošle pasažierovi a vodičovi upozornenie. Aplikácia pasažiera vyzve, aby spoločnosti oznámil, či je všetko v poriadku. Pasažier bude môcť následne upozornenie odmietnuť, upraviť svoju trasu alebo kontaktovať tiesňovú linku.

 

 

Zdroje: Engadget, TechCrunch, CNET

Pokračujte na ďalší príspevok »