Cestovanie

Tu si za dovolenku priplatíte. Najdrahšie cestovateľské destinácie (1. časť)

Chystáte sa na dovolenku, no namiesto klasických dovolenkových destinácií ako Chorvátsko alebo Bulharsko, chcete navštíviť nejakú menej tradičnú krajinu? Pripravte sa, že v týchto krajinách si za rekreáciu najviac priplatíte. Cestovateľský portál dromedar.zoznam.sk pripravil rebríček niekoľkých miest, kde je cestovanie najdrahšie. Dubaj Mesto arabských šejkov sa už niekoľko rokov vyznačuje luxusom a neobmedzenými možnosťami. Niet preto… Prečítať celé
Vydané 8. júla 2021 / Autor / Obsahuje tieto témy: ,

Dubaj

Mesto arabských šejkov sa už niekoľko rokov vyznačuje luxusom a neobmedzenými možnosťami. Niet preto divu, že Dubaj patrí k najdrahším dovolenkovým destináciám. I napriek tomu je však u cestovateľov veľmi obľúbený. Hlavne v zimných mesiacoch, kedy sa mnoho turistov rozhodne vycestovať za teplom.

Nadpriemerné služby, ktoré v meste ponúkajú, však niečo stoja. Pred cestou do Dubaja musíte počítať s tým, že si za luxusné hotely, reštaurácie a atrakcie neobmedzených možností viac priplatíte.

Ako uvádzajú cestovatelia, najviac vás v meste bude stáť ubytovanie. Vstupy do turistických objektov majú rôzne ceny – niekde stojí vstupné desať eur, inde sto. Všetko závisí od druhu atrakcie.

Prekvapivo lacné sú v meste taxíky. Tie môžete počas dovolenky využívať bez toho, aby vaša peňaženka vážnejšie utrpela.

INZERCIA

Dubaj je mestom tisícich možností. Za všetko si však musíte zaplatiť. Fotografia: pixabay.com

Sydney

Austrálska metropola patrí k najdrahším mestám na svete. Niet sa čomu diviť, keďže sú Austrálčania zvyknutí na vyšší životný štandard. Ten, samozrejme, niečo stojí. Rovnako ako v Dubaji, aj tu si najviac zaplatíte za ubytovanie a za ostatné služby.

Ak sa v krajine plánujete zdržať dlhšie, cestovatelia odporúčajú, aby ste namiesto hotelov zvolili ubytovanie v súkromí. To ponúkajú miestni obyvatelia za výhodné ceny.

Keďže je Austrália vzdialená niekoľko tisíc kilometrov, musíte počítať aj s vyššou cenou letenky. Pokiaľ chcete ušetriť, vyriešiť sa to dá letom nízkorozpočtovej spoločnosti alebo medzipristátím v lacnejšej krajine, kde môžete stráviť niekoľko dní.

Vyšší životný štandard v krajine je spojený s vysokými cenami. Fotografia: pixabay.com

Londýn

Metropola Veľkej Británie sa už dlhodobo zaraďuje k najdrahším mestám v Európe. Na rozdiel od ostatných miest sa tu dá nájsť aj veľmi lacné ubytovanie, keďže sa Londýne nachádzajú stovky hostelov, turistických ubytovaní alebo tu ponúkajú nocľah v súkromí priamo Londýnčania.

O niečo viac vás však budú stáť vstupenky – v meste sa nachádzajú stovky atrakcií, no takmer každá je spoplatnená.

Náklady na stravovanie sú tu rôzne. V centre, ako aj mimo centra sa nachádzajú stovky reštaurácií. Je už len na vás, akú cenovú kategóriu si zvolíte. Dá sa tu však najesť aj za bežné ceny, ktoré sú o niečo vyššie ako u nás.

V Londýne sa dá ubytovať aj lacnejšie, viac budete plaiť za návštevu atrakcií. Fotografia: pixabay.com

New York

Keďže je od nás Amerika pomerne vzdialená, treba počítať s vyššími cenami leteniek. Tie sa však dajú kúpiť aj za slušné ceny, pokiaľ vystihnete výpredaje.

Čo sa týka ubytovania, v centre mesta sú ceny najvyššie. Všeobecne platí, že čím bližšie Central Parku chcete bývať, tým viac si zaplatíte. V tomto prípade sa tú dá ušetriť tak, že si zvolíte ubytovanie mimo centra.

Prekvapivo budete v New Yorku najviac platiť za stravu. Pokiaľ sa teda nechcete stravovať vo fastfoodoch, pretože tie sú tu veľmi lacné. Jedlo v reštauráciách je tu síce kvalitné, ale dosť drahé, načo sa treba pripraviť.

V meste žltých taxíkov na jedle neušetríte. Teda, pokiaľ sa nechcete stravovať vo fastfoodoch. Fotografia: pixabay.com

Singapur

Ázijský mestský štát bol v minulosti vyhľadávanou cestovateľskou destináciou, ktorú však pred pár rokmi predbehol Dubaj. Aj napriek tomu si mesto nachovalo nadpriemerné služby a možnosti, ktoré majú, samozrejme, vyššie ceny.

Vďaka tomu, že už Singapur nie je u cestovateľov tak vyhľadávaný, ako tomu bolo v kedysi, sa tu dajú nájsť aj dostupnejšie možnosti ubytovania. Rovnako je to s cenami za stravu a atrakcie. Mesto totiž ponúka mnohé možnosti a je len na vás, aký štandard si zvolíte.

Singapur je moderné mesto, ktoré ponúka veľa možností na objavovanie. S vyššími cenami však treba počítať aj tu. Fotografia: pixabay.com

Titulná fotografia: pixabay.com

Fenomén

6 dôvodov, prečo zmenila televízia svet

• Televízia od svojho vzniku zohrala nepopierateľnú úlohu v zmene spoločnosti a postupom času sa stala jedným z najvýznamnejších médií vôbec. Jej vplyv sa dotkol takmer každej oblasti ľudského života a ovplyvnil spôsob, ako vnímame svet okolo nás.
  • Televízory sa tak stali základným zariadením domácnosti a dnes sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života.