Tri šikovné funkcie umelej inteligencie, keď pracujete s fotkami. Uncrop, Remove BG a Relight

Ak pracujete s fotografiami ako profesionál, laik alebo začínajúci amatér, môže vám prísť vhod nasledujúca trojica AI nástrojov.

Umelá inteligencia valcuje a prevalcuje celý svet, to je nám jasné už dnes. V súčasnosti je však, našťastie, stále príliš závislá na ľuďoch, než aby sa vedela a mohla pustiť do boja proti ľudstvu ako takému. Máme možnosť využívať funkcie, ktoré naprogramovali ľudia a využili pritom niektoré z modelov umelej inteligencie, strojového učenia, aby prospeli našej produktivite.

Ak pracujete s fotografiami ako profesionál, laik alebo začínajúci amatér, môže vám prísť vhod nasledujúca trojica AI nástrojov, ktorými zlepšíte svoj workflow a možno nájdete celkom nové spôsoby, ako pracovať.

 

UNCROP (zadarmo) clipdrop.co/uncrop

Tento nástroj vám umožňuje super jednoducho rozšíriť fotografiu do výšky a šírky bez toho, aby sa o vytváranie neexistujúcej časti fotografie museli snažiť svojpomocne. Jednoducho si vyberiete fotografiu, ktorú chcete rozšíriť a umelá inteligencia od Stability.ai sa postará o tvorbu niekoľkých návrhov.  Pripravte sa však na to, že v prípade členitých pozadí budú navrhované vizuály občas zlé, inokedy zvlášť komické.


Relight (zadarmo) clipdrop.com/relight

Nástroj Relight je slovom úžasný a otvorí vám celkom nové obzory práce s fotografiou. V tomto nástroji viete veľmi intuitívne pridať do fotografie svetelné body a jednotlivo ich nastavovať. Umelá inteligencia v pozadí nielen správne nasvetľuje objekty so zodpovedajúcimi tieňmi, ale umožňuje aj pohybovať svetelným zdrojom v 3D priestore.


Remove BG (zadarmo aj za poplatok) remove.bg

Veľmi rýchly a jednoduchý nástroj, ktorým zbavíte svoje fotografie pozadia a objekt v popredí môžete stiahnuť ako samostatný súbor vo formáte PNG. Bezplatne máte k dispozícii nižšie rozlíšenie, za poplatok vysoké rozlíšenie. Popravde sme si v praxi častokrát vystačili s tým nižším rozlíšením a plateniu sme celkom vyhli. Remove.bg je vskutku spoľahlivý tool, ktorý si veľmi obľúbite, ak pracujete s digitálnou grafikou umiestňovanou na web.

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.