EXTRA Veda a technika

Tri šikovné funkcie umelej inteligencie, keď pracujete s fotkami. Uncrop, Remove BG a Relight

  • 29 augusta, 2023
  • 2 min read
Tri šikovné funkcie umelej inteligencie, keď pracujete s fotkami. Uncrop, Remove BG a Relight

Umelá inteligencia valcuje a prevalcuje celý svet, to je nám jasné už dnes. V súčasnosti je však, našťastie, stále príliš závislá na ľuďoch, než aby sa vedela a mohla pustiť do boja proti ľudstvu ako takému. Máme možnosť využívať funkcie, ktoré naprogramovali ľudia a využili pritom niektoré z modelov umelej inteligencie, strojového učenia, aby prospeli našej produktivite.

Ak pracujete s fotografiami ako profesionál, laik alebo začínajúci amatér, môže vám prísť vhod nasledujúca trojica AI nástrojov, ktorými zlepšíte svoj workflow a možno nájdete celkom nové spôsoby, ako pracovať.

 

UNCROP (zadarmo) clipdrop.co/uncrop

Tento nástroj vám umožňuje super jednoducho rozšíriť fotografiu do výšky a šírky bez toho, aby sa o vytváranie neexistujúcej časti fotografie museli snažiť svojpomocne. Jednoducho si vyberiete fotografiu, ktorú chcete rozšíriť a umelá inteligencia od Stability.ai sa postará o tvorbu niekoľkých návrhov.  Pripravte sa však na to, že v prípade členitých pozadí budú navrhované vizuály občas zlé, inokedy zvlášť komické.


Relight (zadarmo) clipdrop.com/relight

Nástroj Relight je slovom úžasný a otvorí vám celkom nové obzory práce s fotografiou. V tomto nástroji viete veľmi intuitívne pridať do fotografie svetelné body a jednotlivo ich nastavovať. Umelá inteligencia v pozadí nielen správne nasvetľuje objekty so zodpovedajúcimi tieňmi, ale umožňuje aj pohybovať svetelným zdrojom v 3D priestore.


Inzercia

Remove BG (zadarmo aj za poplatok) remove.bg

Veľmi rýchly a jednoduchý nástroj, ktorým zbavíte svoje fotografie pozadia a objekt v popredí môžete stiahnuť ako samostatný súbor vo formáte PNG. Bezplatne máte k dispozícii nižšie rozlíšenie, za poplatok vysoké rozlíšenie. Popravde sme si v praxi častokrát vystačili s tým nižším rozlíšením a plateniu sme celkom vyhli. Remove.bg je vskutku spoľahlivý tool, ktorý si veľmi obľúbite, ak pracujete s digitálnou grafikou umiestňovanou na web.

 

About Author

Redakcia UnitedLife