Trafil sa Netflix so svojim novým filmom konečne do čierneho?

The Devil All The Time: Krutá snímka, ktorú herecký ansábel pozdvihuje na inú úroveň

Tom Holland v novej dráme bojuje proti všetkým diablom, ktorí číhajú v zlých ľudských povahách.
Vydané 21. septembra 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Lukáš Horák sa na stránkach UnitedLife.sk venuje filmom a hudbe. Zverejňuje správy o filmových novinkách nielen zo sveta marveloviek a DC-oviek, ale dáva čitateľom tipy na kvalitný obsah na streamovacích platformách a píše filmové recenzie.

A zase ten Netflix. Naposledy sme vám recenzovali Project Power, ktorý mal premiéru na netflixe minulý mesiac. A dopadlo to, tak ako väčšina filmov z produkcie tohto streamovacieho giganta. Teda zle. Teraz tu máme novinku The Devil All The Time. Stojí za ňou prakticky neznámy režisér Antonio Campos. To, čo robí, tento film zaujímavým je herecké obsadenie. Tom Holland, Robert Pattinson, Bill Skarskard, Jason Clark, Sebastian Stan či Mia Wasikowska. Takýto herecký ansábel málokedy nájdete v Hollywoodskom filme. Stačí to na dobrý film?

Dej filmu sa odohráva v 60tych rokoch na stredozápade Ameriky. Ústrednou postavou je mladý muž, ktorého stvárňuje Tom Holland. Zhlukujú sa okolo neho divné a zlé existencie ľudí, ktorí ubližujú jeho blízkym. On to však nenechá len tak a urobí všetko, aby ochránil svoju rodinu. V tomto filme sa toho, ale odohráva omnoho viac, než len to čo som vám práve načrtol.

The Devil All The Time svojim spôsobom pripomína snímky slávneho režiséra Alejandra Gonzaleza Iňarritu a to konkrétne Babel, 21 Gramov či Amorres Perros. Tie opisujú mozaiku zdanlivo nesúvisiacich príbehov a osudov rôznych ľudí. V prípade novinky The Devil All The Time je prepojenie jednotlivých postáv oveľa očividnejšie.

Ide o veľmi temnú snímku. Depresia a smútok srší z každej sekundy. Väčšina postáv sa dá označiť za zlých ľudí a tých pár pozitívnych postáv, čo tu nájdete, nedopadne moc dobre. Preto ak ste nadmieru pozitívne naladený človek, tento film nebude pre vás. Ak však máte radi melancholické a kruté snímky The Devil All The Time je pre vás jasná voľba.

Herecká zložka filmu je to, čo vyzdvihuje tento film na vyšší stupeň. Tom Holland tu viac-menej hrá surovejšiu verziu „vášho priateľského suseda Spidermana“. Bill Skarskard ako muž, ktorý trpí následkami bojov z bojových polí 2 svetovej vojny, tiež exceluje a to aj napriek tomu, že sa objavuje len v prvej štvrtine filmu. Nenapadá mi nik, koho výkon by sa nedal pochváliť.

Jeden muž však vysoko vyčnieva nad ostatnými. Robert Pattinson, Už sú dávno preč časy, keď hral upíra v romantických fantasy bláboloch. Tí, čo aspoň trocha sledujú svet filmu, vedia, že Robert už dávno ukázal, akým skvelým hercom je. Ak patríš k tým, ktorý v Pattinsonovi stále vidia len upíra Edwarda, rozhodne si pozri The Devil All The Time. Slizky a odporný farár v jeho podaní je tak hnusný, až je proste skvelí. Už teraz sa teším na jeho verziu Bruca Wayna v novom spracovaní Batmana.

Film má skoro 2 a pol hodiny no dej našťastie plynie rýchlo. Možno ti aj bude ľúto, že koniec prišiel tak (prekvapivo) skoro. Prvú hodinu sa síce film možno trochu viac rozbieha, ale to len preto, že nám dáva priestor na nasatie tej depresívnej atmosféry. O to viac vás zasiahne všetko čo nasleduje potom.

 

 

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.