Píše Morgan Halberg

Tesly, 16-tisíc za noc, vlastné vily a najdlhší bazén v Karibiku: úžasný Silversands Grenada

Silversands Grenada je splneným snom o dokonalej dovolenke. Nie je pre každého, čo mu dodáva na prestíži.
Vydané 7. augusta 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Od okamihu, keď dorazila Tesla poslaná hotelom, aby ma vyzdvihla z letiska, bolo jasné, že Silversands Grenada je iný druh ostrovného zážitku . Je moderný a minimalistický, s pozornosťou venovanej každému detailu a skutočným „wow faktorom“ od okamihu, keď vstúpite a uvidíte najdlhší bazén v Karibiku. Nie, nepreháňam.

Člen popredných hotelov sveta  otvoril svoje brány vlani v decembri a dodal ostrovu nový svieži vietor. Silversands Grenada sa skladá z iba 53 izieb a apartmánov, ktoré začínajú na 800 dolároch za noc. Návštevníci sa tiež tešia z piatich víl na pláži a štyroch viliek na svahu pri pláži Grand Anse. Relatívne malý počet izieb dodáva rezortu uzatvorenú, priam butikovú atmosféru, ale so všetkým luxusom a eleganciou, ktoré nájdete v oveľa väčších hoteloch. Za tie najlepšie vily zaplatíte aj 16-tisíc dolárov za jedinú noc.

„Južný Karibik je známy britským štýlom služieb, čo je druh formálneho a určitým spôsobom vzdialeného vzťahu medzi poskytovateľom služieb a hosťom. To ale nie je to, čo sme chceli vytvoriť,“ povedal mi počas nedávneho pobytu v stredisku Jorge Collazo, riaditeľ predaja a marketingu. „Moderný cestovateľ je tým zákazníkom, po ktorom ideme – chceme vytvoriť niečo iné.“

A podarilo sa im to, pretože hotel v sebe spája pokojné prázdniny a zároveň pestrý denný i nočný život v modernom šate.

 

Fotografie: Silversands Grenada

Zaplávte si v najdlhšom bazéne v Karibiku

Ak by ste si mali vybrať iba jednu časť Silversands, ktorá vyniká hneď pri vjazde, musí to byť elegantný nekonečný bazén s dĺžkou sto netrov, ktorý je  najdlhším v celom Karibiku. Plávanie jednej dĺžky je cvičenie samo o sebe, ale jeden hosť zašiel ešte ďalej. „Hosť, ktorý mal 82 rokov, povedal, že môže urobiť 10 dĺžok,“ povedal Collazo pre magazín Observer.

Šéfkuchár sa stavil, že to pán nezvládne a povedal, že mu bude variť jedlo po celú dobu, ak to predsa len dá.“ Šéfkuchár skončil ako neuveriteľne zaneprázdnený varením po zvyšok pobytu hosťa potom, čo sa ukázalo, že sa mýlil. „Z hosťa sa vykľul profesionálny plavec,“ zasmial sa Collazo.

Fotografie: Silversands Grenada

Každá izba je skutočným high-tech zážitkom 

Všetky moderné izby sú vybavené nábytkom a plochami z prírodného dreva, kameňa a mramoru, v neutrálnej farebnej palete s oknami od podlahy po strop. Je to elegantnejšia estetika ako mnoho iných karibských hotelov a tiež na špičkovej technologickej úrovni – všetko môžete ovládať priamo z postele, vrátane svetiel a  diaľkovo ovládaných záclon,  ktoré obklopia posteľ.

 

Plážové vily s bazénmi a osobnými komorníkmi sú riadne drahé – môžu stáť až 16 000 dolárov za noc

Nebolo ľahké zbaliť sa po čase strávenom vo vile s rozlohou 552 štvorcových metrov – vyzerá to tak, že by sa tu pokojne mohol nakrúcať nový Bond. Vily na pláži pozostávajú z dvoch izieb s výhľadom na oceán a dvoch „záhradných miestností“. Tie majú aj súkromné ​bazény. Každá obytná jednotka je v podstate vlastným apartmánom s vlastným vchodom, kúpeľňou a vonkajším priestorom. V čase turistickej špiky síce stoja tak 16-tisíc USD za noc, ale mimo sezóny ich dostanete už za polovicu.

 

K dispozícii je obrovský spoločný priestor s kompletnou kuchyňou, jedálenským kútom, obývacou izbou a práčovňou.

Pláž s radom nedotknutých ležadiel je vzdialená len pár krokov. K dispozícii je tiež súkromný nekonečný bazén s ležadlami, slnečníkmi, zábavnými enklávami a všetkým, čo by ste mohli potrebovať pre skutočne najluxusnejší útek z každodennej reality.

Sú tu tiež osobní komorníci, ktorí vám pomôžu so všetkým, čo potrebujete, navyše plný prístup do hotela. Dažďová sprcha, ktorá má najmenej štyri rôzne nastavenia (použiteľné naraz) je pôsobivá, ale je tu aj možnosť využívania exteriérovej sprchy. Skrátka všetko pripravené pre dokonalé fotky na Instagrame.

 

  

Masáž s ružovým kremeňom a relax v ľadovej jaskyni v kúpeľoch Silversands 

Celú dobu by som bol  s pobytom v kúpeľoch Silversands absolútne spokojný. K dispozícii je sauna, hammam, zážitková sprcha (začína studenými tryskami a náladovou hudbou) a ľadová jaskyňa, o ktorej priaznivcom vplyve na zdravie ma presviedčal ošetrujúci špecialista.

Kúpeľné procedúry sú inšpirované miestnym prostredím – toto je koniec koncov ostrov korenia, takže je tu veľa muškátového oleja, ako pri klasickej masáži. Alebo choďte na masáž kremenným pieskom, ktorá pomáha zrýchliť váš metabolizmus a pomáha od bolesti chrbta a nespavosti.

Ak chcete získať ešte jedinečnejší zážitok, skúste upokojujúci rituál kokosového orechu – aj tu si užijete ošetrenie ružovým kremenným kryštálom.

 

Nočný život? Ako južne od Francúzska v oblasti Vibes 

Presnejšie povedané, St. Tropez, pretože odtiaľ pochádza dídžej. Všetko je súčasťou cieľa hotela priniesť na ostrov niečo nové. A funguje to – v Grenadovom grile je pravidelne organizovaný Rosé piatok a bol som celkom prekvapený, keď som našiel miesto plné ľudí popíjajúcich koktaily a tancujúcich okolo. Atmosféra úplne ako v St. Tropez.

A samozrejme, okrem klubových a tanečných večerov sú tu samozrejme aj reštaurácie – zamierte do Asiatique, Grenadian Grill (skôr v piatok) alebo do GG Lounge a nechajte sa nadchnúť. „

 

Sledovanie vodopádov, ochutnávka miestnej čokolády a návšteva originálneho liehovaru na rum 

Počas  návštevy sa určite vydajte na miestnu prehliadku tohto ostrova korenia, a to nielen kvôli výhľadu na vodopád Grenada Concorde Waterfall. Odporúčame navštíviť niektorú z miestnych čokoládových tovární, napríklad Jouvay Chocolate a zastavte sa aj v liehovare Rum Antoine Rum Distillery. Ubezpečovali ma, že je to práve „ten, ktorý môžete piť a nemať opicu.“

Bohužiaľ, možnosť overiť túto teóriu v praxi som nemal…

 

Pokračujte na ďalší príspevok »Príbehy slávnych

From Zero to Hero – ako sa z ľudí na dne stali superboháči

  • Cesta k úspechu býva neraz tŕnistá. Presvedčili sa o tom aj mnohé slávne osobnosti, ktorých meno dnes pozná značná časť svetovej populácie.
  • Ako sa Ralph Lauren stal svetovou módnou ikonou? Je kľúčom k úspechu tvrdá práca, dobrý nápad a jasný cieľ, alebo ide len o dielo náhody? V skutočnosti je to kombinácia všetkých týchto faktorov.