Automobily EXTRA Veda a technika

Tesla ponúka štvorkolku Cyberquad pre deti

  • 5 decembra, 2021
  • 3 min read
Tesla ponúka štvorkolku Cyberquad pre deti

Spoločnosť Tesla začala od štvrtka s predajom štvorkolky Cyberquad for Kids, vyrobenej spoločnosťou Radio Flyer. Zákazníci si ju môžu objednať na stránke internetového obchodu spoločnosti Tesla. Spoločnosť však uvádza, že štvorkolky začne dodávať najskôr o dva až štyri týždne.

Štvorkolka pre deti prichádza na trh viac ako dva roky po tom, čo spoločnosť Tesla predstavila väčšiu štvorkolku Cyberquad. To sa stalo ešte v novembri roku 2019, kedy ju spolu s automobilom Tesla Cybertruck predstavil zakladateľ spoločnosti Tesla Elon Musk, no doteraz ešte ani jedna štvorkolka nebola zákazníkom dodaná. Musk vtedy tvrdil, že sa štvorkolka Cyberquad bude dať dokúpiť ako príslušenstvo k elektromobilu Cybertruck. Nateraz teda Tesla ponúka aspoň jej detskú verziu.

Štvorkolka Cyberquad for Kids [Tesla]
Štvorkolka Cyberquad for Kids [Tesla]

Cyberquad for Kids

Tesla sa pri tvorbe štvorkolky Cyberquad for Kids nechala inšpirovať ikonickým dizajnom svojho automobilu Cybertruck. Za 1 900 dolárov sa môže štvorkolka pýšiť „celooceľovým rámom“ s plne nastaviteľným odpružením a takisto odpruženými sedadlami. Vzadu má štvorkolka okrem motora vo výbave aj kotúčovú brzdu. Od Cybertrucku si tiež požičala dizajn predných a zadných svetiel vo forme LED panelu. V porovnaní s ostatnými elektrickými štvorkolkami pre deti je síce drahšia, no z radu vozidiel spoločnosti Tesla ide o najlacnejší model.

Aká je maximálna rýchlosť?

Na jedno nabitie by mala štvorkolka prejsť až 15 míľ, čo je okolo 24 kilometrov, no dojazd môže byť ovplyvnený hmotnosťou vodiča, jazdným terénom a rýchlosťou jazdy. Tesla udáva, že štvorkolka dokáže jazdiť maximálnou rýchlosťou 15 kilometrov za hodinu, no rýchlosť jazdy sa dá nastaviť. K dispozícii sú 3 nastavenia: 8 kilometrov za hodinu dopredu, 15 kilometrov za hodinu dopredu a 8 kilometrov za hodinu dozadu. Vozidlo čerpá elektrickú energiu z lítium-iónových batérií, ktorých úplné nabitie trvá 5 hodín.

Štvorkolka pre deti od spoločnosti Tesla [Tesla]
Štvorkolka pre deti od spoločnosti Tesla [Tesla]

Od 8 rokov

Nová štvorkolka je určená pre deti od 8 rokov s maximálnou hmotnosťou 68 kilogramov. Momentálne sa bude Cyberquad for Kids predávať len pre zákazníkov v USA. Zákazníkom, ktorí si štvorkolku objednali, spoločnosť Tesla nezaručuje doručenie do Vianoc. V čase písania tohto článku tiež internetový obchod spoločnosti Tesla uvádza, že detská štvorkolka je už vypredaná.

Ako sme už spomenuli, Tesla ponúka detskú štvorkolku Cyberquad for Kids za 1 900 dolárov, čo je približne 1 680 eur. Dospelí zákazníci si však na väčší model štvorkolky Cyberquad budú musieť ešte počkať. Predpokladá sa, že sa, rovnako ako elektromobil Cybertruck, na trh tento rok ešte nedostane.

 

 

Inzercia

Zdroje: Tesla, CNN, The Verge, TechCrunch

About Author

Miroslav Kubica