LIFESTYLE

Streamovacia platforma HBO Max oznámila zmeny. Nájdete ju pod novým názvom s vylepšenou ponukou

Nová verzia streamovacej platformy HBO Max ponúka dva druhy predplatného.
V prípade zakúpenia ročného predplatného diváci získajú zľavu.
Vydané 22. mája 2024 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , ,

Rodáčka z Kysúc, ktorá žije v Trnave. Písanie je jej blízke od strednej školy, pričom už tretí rok študuje na fakulte masmediálnej komunikácie. Od októbra 2021 pôsobí ako stážistka v denníku SME. Okrem toho pôsobila ako redaktorka v Startitupe, aktuálne píše pre UnitedLife. Vo voľnom čase nepohrdne ani poéziou.

Známa streamovacia služba HBO Max hlási veľké zmeny. Jej predplatitelia si svoj obľúbený obsah cez jej pôvodnú verziu už nepozrú. Od včera nesie nový názov – Max. Čo možno od jej nového prevedenia očakávať a ako ovplyvní jej priaznivcov?

Pritiahnutie pozornosti športových nadšencov

Ako informuje portál Czechcrunch, vylepšená verzia platformy HBO Max ponúka doposiaľ dostupný obsah, ako napríklad Rod draka, Teóriu veľkého tresku či akčné superhrdinské príbehy z dielne jedného z najúspešnejších komiksových vydavateľstiev DC. Zároveň sa v utorok k uvedeným obľúbeným formátom pridal druhý diel úspešného sci-fi filmu Duna.

Okrem jeho pokračovania už 17. júna sa na obrazovkách predstaví očakávané pokračovanie fantasy seriálu Rod draka, ktorý je známy aj pod prívlastkom prequel populárnych Hier o tróny. V existujúcom portfóliu Warner Bros. Discovery si diváci budú môcť pozrieť blockbustery, ako Pán prsteňov, Temný rytier, Muž z ocele či Harry Potter.

Max sa však snaží zaujať rôznorodé publikum, pričom do svojej knižnice pridal ponuky kanálu Discovery+ či športového Eurosportu. Športoví nadšenci si tak budú môcť z pohodlia domova aj bez prikúpenia športového balíčka pozrieť letnú olympiádu.

streamovacia platforma hbo max

Známa streamovacia platforma HBO Max predstavila veľkú zmenu. Zdroj: unsplash.com

Predplatiteľov pôvodnej platformy HBO Max v ďalšom užívaní nečakajú zásadné zmeny. Stačí, ak vo svojom telefóne alebo v počítači si otvoria existujúcu pôvodnú aplikáciu, ktorá ich automaticky odkáže na stiahnutie novej verzie. Po dokončení daného kroku môžu použiť svoje pôvodné prihlasovacie údaje. V ich účte zostanú aj všetky vytvorené profily či tituly, ktoré pridali do zoznamu obľúbených filmov a seriálov.

Podobné kroky treba vykonať aj na webovej stránke, pričom stará adresa HBO Max upozorní na zmenu. Po presmerovaní na webovú doménu Max.com sa rovnako ako v aplikácii prihlásite so svojimi pôvodnými údajmi.

Aké balíčky predplatného ponúka?

Max má vo svojej ponuke dva balíčky predplatného. Za štandardné predplatné zaplatíte 7,99 eura za mesiac, uvádza portál Živé.sk. Obsah tak budete môcť sledovať naraz na dvoch zariadeniach. Zároveň si budete môcť stiahnuť 30 obsahov na sledovanie bez pripojenia na internet.

V prípade prémiového predplatného si o pár eur priplatíte. Na to, aby ste obsah mohli sledovať naraz na štyroch zariadeniach, si mesačne zaplatíte 9,99 eura. Jednou z primárnych výhod je, že v rámci sledovania offline si budete môcť stiahnuť až 100 položiek. Kvalita obrazu dosiahne 4K UHD rozlíšenie, pričom niektoré tituly bude sprevádzať zvuk Dolby Atmos, dodáva Czechcrunch.

V prípade, že máte predplatenú pôvodnú platformu HBO Max, cena predplatného sa počas prvých dvoch mesiacov nezmení. Nová cena za štandardný balík začne platiť až od 23. júla, pričom by mal prevádzkovateľ abonentov pred zmenou ešte informovať.

V prípade štandardného predplatného pôjde o minimálne zdraženie v hodnote približne 80 centov v porovnaní s bežnou cenou HBO Max. V novej službe si diváci budú môcť pozrieť viac obsahu od spoločnosti Warner Bros. Discovery. Pôjde najmä o dokumenty či reality show z kanála Discovery +.

streamovacia platforma hbo max

Platforma Max rozšíri svoju ponuku o viacero obľúbených titulov. Zdroj:: unsplash.com

K obom variantom predplatného je možné si ešte prikúpiť balíček Sport s kanálmi Eurosport 1 a 2 vrátane priamych prenosov. Jeho cena má predstavovať približne 2,83 eura. Priaznivci športu si tak budú môcť pozrieť práve prebiehajúce cyklistické preteky Giro d’Italia alebo tenisové grand slamy.

Výnimku netvoria ani olympijské hry, ktoré koncom júla vypuknú v Paríži. Dostupné budú pre všetkých predplatiteľov Maxu aj bez doplnenia športového balíka Sport.

Čo robiť v prípade nespokojnosti s novou službou?

Ako dodáva Živé.sk, v prípade, že si zaplatíte predplatné rok dopredu, získate zľavu. Pri ročnom predplatnom bude štandardný balíček stáť priemerne 6,66 eura mesačne, čo za rok predstavuje 79,9 eura. V prípade prémiového predplatného pôjde o 8,33 eura mesačne, pričom cena za rok bude pozostávať z 99,9 eura.

V prípade, že sa vám zmeny, ktoré vylepšená služba Max predstavuje, nepozdávajú, predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť. Avšak v prípade, že máte zaplatené ročné predplatné, aj napriek obmedzeniu funkcií nemôžete požiadať o vrátenie nespotrebovaného predplatného. Platforma chce klientov kompenzovať tým, že dostanú viac obsahu či môžu sledovať olympiádu bez zakúpenia nadštandardného športového balíka.

Pokračujte na ďalší príspevok »