Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Čítanie na 2 min.

Spojenie cestovania s umením: Ubytovanie v izbe od Van Gogha

Informácie o tomto príspevku

Vydané 2. marca 2016
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Ako čo najlepšie prilákať ľudí k umeniu? Stačí, ak ho prenesieme do reality a zhmotníme. Presne to bolo cieľom inštitútu umenia v Chicagu, usporiadateľa výstavy s názvom “Van Gogh’s Bedrooms”, teda Van Goghove spálne. V jednej z nich sa môžete ubytovať a ocitnúť sa tak v spálni, ktorú nie len maľoval, ale v ktorej aj žil slávny Vincent Van Gogh.

Spáľňa kopíruje jedno z najslávnejších Van Goghových diel, pričom sa zameriava na detaily ako napríklad zarámované obrazy nad posteľou, posteľné prádlo, nábytok, doplnky, podlahu, či steny. Originálny obraz odzrkadľuje domáce prostredie, v ktorom Van Gogh žil a je jedným z troch diel, ktoré umelec vytvoril v rokoch 1888 až 1889 ako spomienku na jeho domov. Prenajať túto izbu si môžete cez AirBnb a zažiť tak jedinečnú atmosféru 19. storočia.

Výstavu Van Goghových spální v obrazovej podobe si návštevníci môžu pozrieť do 10. mája 2016. Okrem spomínaných troch diel na nej možno obdivovať aj 36 ďalších obrazov tohto velikána.

 

Izba, ako ju namaľoval Van Gogh. Toto však nie je maľba, ale fotografia reálnej miestnosti.

Izba, ako ju namaľoval Van Gogh. Toto však nie je maľba, ale fotografia reálnej miestnosti.

INZERCIA

 

Prejdite sa vo Van Goghovej reštaurácii vo virtuálnej realite

Ak máte radi počítačové vizualizácie alebo virtuálnu realitu, potom nepochybne oceníte aj možnosť prejsť sa po Van Goghovej kaviarni, ktorú predstavil vo svojom diele Le Café de nuit z roku 1888.

3D prostredie kaviarne so zachovaným typickým vizuálnym štýlom spracoval istý Mac Cauley ako poctu Vincentovi Van Goghovi. Jeho výtvor vyzerá fantasticky a sprístupnil ho zadarmo širokej verejnosti. V základe ide o bežné 3D virtuálne prostredie, v ktorom sa môžete pohybovať s pomocou klávesnice a myšky. Ak máte doma niektorý headset virtuálnej reality (napríklad aj Google Carboard), môžete ho pripojiť na svoj počítač a prejsť sa po slávnej večernej kaviarni v 3D.

Inzercia

 

Program si môžete zadarmo stiahnuť zo stránky Oculus.com: The Night Cafe: An Immersive Tribute to Vincent van Gogh.

 

Prečítajte si aj:

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

Informácie o tomto príspevku

Vydané 2. marca 2016
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , ,

Prejsť na stránku inzerenta: AVISMaxirent.sk

Zavrieť reklamu