Samojazdiace auto Nuro získalo miliardu dolárov, bude rozvážať kvety a jedlo

Aj takto vyzerá blízka budúcnosť doručovacích služieb. Vlastne, v skutočnosti už ani nie je budúcnosť, ale realita v Kalifornii. Autonómne vozidlo (AV) s názvom Nuro dostalo obrovskú finančnú injekciu vo výške takmer jednej miliardy amerických dolárov, aby sa mohlo ďalej rozvíjať.   Spoločnosť Nuro, ktorej výhradným produktom je dnes rovnomenný samojazdiaci elektromobil, tento mesiac nadobudla trhovú… Prečítať celé
Vydané 12. februára 2019 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , , ,

Aj takto vyzerá blízka budúcnosť doručovacích služieb. Vlastne, v skutočnosti už ani nie je budúcnosť, ale realita v Kalifornii. Autonómne vozidlo (AV) s názvom Nuro dostalo obrovskú finančnú injekciu vo výške takmer jednej miliardy amerických dolárov, aby sa mohlo ďalej rozvíjať.

 

Spoločnosť Nuro, ktorej výhradným produktom je dnes rovnomenný samojazdiaci elektromobil, tento mesiac nadobudla trhovú hodnotu 2,7 miliardy amerických dolárov. O významný nárast tejto hodnoty sa pričinil SoftBank’s Vision Fund, ktorý do spoločnosti nalial závratných 940 miliónov USD.

Celkovo sa v tomto fonde od SoftBank nachádza 100 miliárd amerických dolárov, ktoré sú pripravené pre technologické startupy ako investícia. Prvú miliardu dolárov Nuro získalo od investorov ako Greylock Partners či Gaorong Capital.

 

Nuro je stále považovaný za startup zo Silicon Valley a stoja za ním dvaja bývalí zamestnanci Google. Dave Ferguson a Jiajun Zhu pre Google vyvíjali samojazdiace auto, toto ich vlastné má za cieľ zabezpečovať doručovanie tovaru – od kvetov po jedlo. Spoločnosť vznikla v roku 2016 a dnes disponuje 200 zamestnancami.

Portál Autonews (zdroj nižšie) uvádza, že Nuro má v súčasnosti dohodu s reťazcom supermarketov Kroger na doručovanie potravín nakúpených online. Ostrú prevádzku svojich služieb startup spustil ešte minulý rok.

 

 

 

Zdroj: AV startup Nuro raises $940 million from SoftBank’s Vision Fund

 

Pokračujte na ďalší príspevok »