Nová generácia mobilov bude naisto skladacia, zmení sa tým všetko

Vydané 9. novembra 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , , , ,

Smartfóny a tablety sa stanú jedným zariadením. Budú mať malý a zároveň veľký displej. Takáto budúcnosť nás nielen čaká, ona je už priamo tu. Prvý skladací mobil na svete sa predáva za 1 388 eur a stojí toľko, čo nový iPhone. Žiadna prestrelená cena. Navyše spoločnosť Samsung na svojej tohtotýždňovej konferencii oznámila novú generáciu svojich mobilov, ktoré budú skladacie už v štandarde. Stojíme na prahu novej éry.

Nie je to Samsung, nie je to Apple, nie je to LG. Prvý komerčne dostupný smartfón so skladacou konštrukciou a ohybným displejom má spoločnosť Royole. Nič vám táto značka nehovorí? Ani nám nie, ale svetovo prvý ohybný skladací telefón predáva za 1 388 eur (128 GB verzia), čo je cena porovnateľná s najnovšími iPhone vo vyššej výbave. Smartfón Royole FlexPai sa dá zakúpiť aj vo verzii s pamäťou 256 GB za cenu 1 539 € a ponúka ohybný displej už druhej generácie. V rozloženom stave má displej relatívnu uhlopriečku 7,8 palca, rozlíšenie je 1920×1440 pixelov.

Technologický gigant Samsung iba tento týždeň na svojej medzinárodnej tlačovej konferencii oznámil svoje plány do budúcnosti a týkajú sa predovšetkým inovácie v podobe ohybných displejov. Zahnuté displeje Infinity (resp. displeje Edge) už používa v smartfónoch série Galaxy S (aktuálne v 9. generácii) od šiestej generácie, nový typ displejov s názvom Infinity Flex Display je ale oveľa vyspelejší. Umožní ohýbanie až o 180 stupňov, čím otvára dvere úplne novej používateľskej skúsenosti a celkom novému dizajnu. Zatiaľ Samsung neuviedol termín spustenia predaja alebo podrobnosti o pripravovanom modeli, ukázal iba funkčný prototyp s dvomi displejmi a vskutku zaujímavým charakterom.

INZERCIA

„Pretože Infinity Flex Display predstavuje platformu budúcej generácie, Samsung pozýva vývojárov, aby sa tejto cesty zúčastnili od samého počiatku. Vďaka spolupráci s komunitou vývojárov Googlu a Androidu maximalizuje Samsung potenciál tejto novej formy, aby vytvoril optimalizovaný užívateľský zážitok s ohybným displejom,“ uvádza výrobca