Čítanie na 2 min.

NASA zverejnila ďalšiu sériu fotiek z povrchu Marsu. Opäť sú úžasné.


Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0

NASA aktívne využíva sociálne siete a rôzne internetové stránky, aby sa ešte viac priblížila k bežným ľuďom. Očividne to robí aj preto, aby ešte viac poukázala na svoju transparentnosť a otvorenosť. Najnovšie na webstránkach Reddit a Imgur zverejnila úplne nové fotografie z povrchu Marsu, ako ich nasnímal rover Curiosity.

 

Fotografie opäť ukazujú marťanskú krajinu v reálnych farbách a z prirodzenej perspektívy. Je priam neskutočné, ako veľmi sa Mars podobá Zemi a aké všemožné prírodné útvary tam vznikajú.

Skúmanie Marsu priamo z jeho povrchu umožňuje, aby sme nielen objavovali príčiny a predpovedali dôsledky prírodných dejov, ale aj sa zamýšľali nad samotným významom existencie ako takej. Keby nebolo ľudí, NASA a najnovšie Muskovho projektu SpaceX, celá tá krása Marsu by ostala nespoznaná. A na čo je vôbec taký obrovský svet, keby v ňom neexistovalo vedomie? Všetky tie kamene, hory, údolia, kaňony by existovali iba tak, samy pre seba? Ťažké otázky. A keď na ne odpovieme, vynoria sa ďalšie, ešte dôležitejšie a náročnejšie na zodpovedanie.

 

zn0xnTc CRXXIZw yqo3qdh ao4y28X AsQXh56 lqb0GJ6

 

 

 

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. 0