Táto stránka používa bezpečnostný certifikát SSL, zabezpečené pripojenie HTTPS, technológiu cookies, monitoruje návštevnosť a cieli reklamu. Cookies a sledovanie môžete vypnúť.

Čítanie na 2 min.

Najväčší bazén sveta San Alfonso del Mar v Čile: iba filtrácia stála 3,5 milióna dolárov!

Informácie o tomto príspevku

Vydané 9. januára 2018
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 1

Obsahuje neuveriteľných 250 miliónov litrov vody a je dlhý vyše jedného kilometra!

 

Čile sa môže pochváliť zaujímavým prvenstvom: má najväčší bazén na svete. Nachádza sa v dovolenkovom rezorte San Alfonso del Mar v čilskom Algarrobo, asi 100 kilometrov západne od Santiaga. Hoci presnú cenu jeho výstavby verejnosť nepozná, odhaduje sa, že iba filtračný systém, ktorý prečerpáva a čistí vodu z Tichého oceána, vyšiel na 3,5 milióna amerických dolárov!

 

maxresdefault

INZERCIA

100062079

Do bazéna so slanou vodou z oceánu sa vojde viac ako 250 miliónov litrov vody. Jeho najväčšia dĺžka je 1013 metrov (má pretiahnutý nepravidelný tvar), pokrýva plochu 8 hektárov a jeho najväčšia hĺbka je 3,5 metra. Bazén s takýmito neuveriteľnými rozmermi navrhol Fernando Fischmann, stavbu potom realizovala jeho vlastná firma Crystal Lagoons. Je to pre ňu asi najlepšia referencia, akú si kedy mohli želať – veď o ich diele sa hovorí na celom svete!

An aerial view of the giant swimming pool at the resort of San Alfonso del Mar in Algarrobo city on the southern coast of Chile

 

Inzercia

107999796

Bazén bol návštevníkom rezortu sprístupnený v decembri 2006, vstup do neho nemá povolená verejnosť. Musíte byť aktuálnym zákazníkom dovolenkového rezortu San Alfonso del Mar, ktorý však nie je tradičným hotelom, ale rozsiahlym komplexom moderných budov s apartmánmi. V umelo vytvorenom jazere sa dá nielen plávať a potápať, ale aj plávať na lodi, plachetnici, vykonávať vodné športy a inak sa baviť – skrátka, hotový raj pre platiacich dovolenkujúcich.

 

 

Prečítajte si aj:

Informácie o tomto príspevku

Vydané 9. januára 2018
Zverejnil

Obsahuje tieto témy: , , , ,

Ako hodnotíte tento príspevok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. 1