Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Najväčší bazén sveta San Alfonso del Mar v Čile: iba filtrácia stála 3,5 milióna dolárov!

Čítanie na 2 min. Obsahuje neuveriteľných 250 miliónov litrov vody a je dlhý vyše jedného kilometra!   Čile sa môže pochváliť zaujímavým prvenstvom: má najväčší bazén na svete. Nachádza sa v dovolenkovom rezorte San Alfonso del Mar v čilskom Algarrobo, asi 100 kilometrov západne od Santiaga. Hoci presnú cenu jeho výstavby verejnosť nepozná, odhaduje sa, že iba filtračný systém, ktorý prečerpáva a… Čítať viac

Obsahuje neuveriteľných 250 miliónov litrov vody a je dlhý vyše jedného kilometra!

 

Čile sa môže pochváliť zaujímavým prvenstvom: má najväčší bazén na svete. Nachádza sa v dovolenkovom rezorte San Alfonso del Mar v čilskom Algarrobo, asi 100 kilometrov západne od Santiaga. Hoci presnú cenu jeho výstavby verejnosť nepozná, odhaduje sa, že iba filtračný systém, ktorý prečerpáva a čistí vodu z Tichého oceána, vyšiel na 3,5 milióna amerických dolárov!

 

maxresdefault

100062079

Do bazéna so slanou vodou z oceánu sa vojde viac ako 250 miliónov litrov vody. Jeho najväčšia dĺžka je 1013 metrov (má pretiahnutý nepravidelný tvar), pokrýva plochu 8 hektárov a jeho najväčšia hĺbka je 3,5 metra. Bazén s takýmito neuveriteľnými rozmermi navrhol Fernando Fischmann, stavbu potom realizovala jeho vlastná firma Crystal Lagoons. Je to pre ňu asi najlepšia referencia, akú si kedy mohli želať – veď o ich diele sa hovorí na celom svete!

An aerial view of the giant swimming pool at the resort of San Alfonso del Mar in Algarrobo city on the southern coast of Chile

 

107999796

Bazén bol návštevníkom rezortu sprístupnený v decembri 2006, vstup do neho nemá povolená verejnosť. Musíte byť aktuálnym zákazníkom dovolenkového rezortu San Alfonso del Mar, ktorý však nie je tradičným hotelom, ale rozsiahlym komplexom moderných budov s apartmánmi. V umelo vytvorenom jazere sa dá nielen plávať a potápať, ale aj plávať na lodi, plachetnici, vykonávať vodné športy a inak sa baviť – skrátka, hotový raj pre platiacich dovolenkujúcich.

 

 

Prečítajte si aj: