Aktuálna mapa výskytu koronavírusu, počtu nakazených i vyliečených

Česká fotoséria o tom, že sme otrokmi mobilov

Čítanie na 2 min. Smartfón nie je náš sluha, ale náš pán. Za niekoľko rokov sa náš svet zmenil tak zásadne, že zo spotrebnej elektroniky sa stalo niečo, čo uznávame ako božstvo, ako nadľudský výtvor.   Osvetlené plochy displejov nám robia z noci deň a našou prítomnosťou sa stalo sledovanie minulosti, ktorú zažili iní ľudia. Instagram, Facebook, Messenger, Twitter, 9GAG, clickbaitový… Čítať viac

Smartfón nie je náš sluha, ale náš pán. Za niekoľko rokov sa náš svet zmenil tak zásadne, že zo spotrebnej elektroniky sa stalo niečo, čo uznávame ako božstvo, ako nadľudský výtvor.

 

Osvetlené plochy displejov nám robia z noci deň a našou prítomnosťou sa stalo sledovanie minulosti, ktorú zažili iní ľudia. Instagram, Facebook, Messenger, Twitter, 9GAG, clickbaitový obsah na webe, to všetko prispieva k tomu, že nevieme kontrolovať samých seba a stávame sa iba vegetatívnymi organizmami konzumujúcimi digitálny obsah cez malé rozhranie telefónu.

Český fotograf Matěj Dereck Hard zverejnil sériu úžasných fotografií, ktorými poukazuje na absurditu našej závislosti na mobiloch. Vytvoril video, ktoré spája video s fotografiami do takzvaného cinemagrafu. Ide o statické fotografie skombinované s dynamickým obsahom, pričom výsledok pôsobí priam hypnoticky. Fotografie autor prvýkrát prezentoval na výstave „Love is HARD“ v roku 2017.

 

 

1

2 91 9 8 7 6 5 4 3

 

Prečítajte si aj: