Najspokojnejší s kariérou sú Američania a Francúzi

Najnovší výskum robený v 14 krajinách sveta zisťoval postoje zamestnancov k produktivite a rovnováhe medzi prácou a životom.   Autorom výskumu s názvom 2016 Global Attitudes Towards Work Report je softvérová spoločnosť, ktorá analyzovala výpovede 6250 zamestnancov. Výskumu sa zúčastnili krajiny ako Austrália, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nový Zéland, Poľsko, Španielsko, Švédsko,… Prečítať celé
Vydané 30. marca 2016 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , ,

Najnovší výskum robený v 14 krajinách sveta zisťoval postoje zamestnancov k produktivite a rovnováhe medzi prácou a životom.

 

Autorom výskumu s názvom 2016 Global Attitudes Towards Work Report je softvérová spoločnosť, ktorá analyzovala výpovede 6250 zamestnancov. Výskumu sa zúčastnili krajiny ako Austrália, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nový Zéland, Poľsko, Španielsko, Švédsko, Veľká Británia a USA.

 

Pre niekoho prekvapivé, pre niekoho možno nie, najspokojnejší so svojou kariérou sú podľa výskumu Francúzi a Američania. Až 65 percent z nich sa cíti extrémne alebo aspoň priemerne spokojných s ich prácou a kariérou. Približne 68 percent Američanov aj Francúzov je tiež veľmi spokojných s rovnováhou medzi ich prácou a súkromím.

 

Čo sa týka pracovnej produktivity, 11 percent Američanov sa považuje za produktívnejších v porovnaní s inými krajinami. Vo všeobecnosti sú však najproduktívnejšími zamestnancami Nemci, čo nie je veľmi prekvapivé.

INZERCIA

 

Myslíte si, že máte ťažkú prácu? (ilustračné foto: pixabay)

Myslíte si, že máte ťažkú prácu? (ilustračné foto: pixabay)

Postoje k práci sú tiež dobrým ukazovateľom priorít v danej krajine, jej sebadôvery a kolektívneho myslenia. Respondenti zo všetkých krajín sa zhodli v tom, že práca ich podporuje rovnako ako aj ich rodiny. Radosť z práce bola až na druhom mieste, pre Američanov sú však silným motivátrom v práci aj benefity súvisiace so zdravotnou starostlivosťou.

 

Najväčší “podnikavci” sú Francúzi a týka sa to najmä startupov, ktoré sú najlákavejšie pre 16 percent z nich. Možno práve táto ich podnikavosť ich robí neskôr spokojnejšími s ich prácou a kariérou, keďže si budujú niečo vlastné. Väčšina respondentov sa zhoduje tiež v tom, že je pre nich ideálne pracovať vo veľkej uznávanej spoločnosti.

 

Keďže naša krajina sa výskumu nezúčastnila, skúste si aspoň každý sám za seba uvedomiť, či ste v svojej práci spokojní, čo vás v práci motivuje a čo môžete urobiť preto, aby sa to zlepšilo.
Zdroj: www.inc.com

 

Pokračujte na ďalší príspevok »