Auto

Najlepší Peugeot všetkých čias: 508 PSE

Peugeot opäť avizuje 508 v športovej úprave Sport Engineered.
Vydané 20. marca 2020 / Autor / Obsahuje tieto témy: , , , ,

Už je to rok, čo značka Peugeot upútala pozornosť vďaka koncepčnému vozidlu 508 Sport Engineered Concept. Plug-in hybrid kombinujúci sily dvoch elektrických motorov a benzínového 1,6-litrového štvorvalca mal dosahovať maximálny výkon 300 kW (400 koní) a z nuly na rýchlosť 100 km/h akcelerovať za 4,3 sekundy. Maximálna rýchlosť bola elektronicky obmedzená na 250 km/h. Francúzsky výrobca vzbudil pozornosť, potešil fanúšikov, ale potom téma ustala.

Nedávno sa však Peugeot pripomenul opäť a postupne začal zverejňovať fotografie športovo upravenej 508 (fotogaléria vyššie), ktorá je podľa holandského Autoweeku už pripravená na výrobu.

Vyzeralo to dokonca tak, že sa premiéry novinky dočkáme na autosalóne v Ženeve, ktorý však organizátor zrušil kvôli obavám zo šírenia koronavírusu. Premiéra 508 Sport Engineered (508 PSE) tak neprebehla ani fyzicky, no ani v internetovej forme.

Informácie, ktoré Peugeot momentálne poskytuje, sú iba vizuálne prostredníctvo zverejnených fotografií. Tie predstavujú športovo upravenú 508-čku bez maskovania, ale s rozsiahlym použitím dekoračných fólií. Sivá farebná schéma je doplnená o nápadné krikľavožlté akcenty, všimnite si najmä strmene bŕzd. Športový charakter vozidiel už nie je definovaný iba čiernou a červenou, ako tomu bolo v minulosti. Tieto žlté akcenty sú priamym odkazom na 508 Sport Engineered Concept z februára minulého roka.

Automobil na fotografiách stojí na 20-palcových diskoch.

O technike pripravovanej novinky teda zatiaľ nevieme prakticky nič, snáď okrem toho, že sa bude skutočne jednať o plug-in hybrid. Ak by sme vychádzali z toho, čo už Peugeot v portfóliu má, mohli by sme uvažovať o využití hnacieho ústrojenstva s 1,6-litrový motorom z 3008 HYBRID4 s maximálnym výkonom 220 kW (300 koní)… či to bude aj prípad športovej elektricko-spaľovacej 508, ukážu nasledujúce dni a týždne.

Pokračujte na ďalší príspevok »