Kúsok od hraníc Slovenska je najväčší snehový labyrint z ľadu na svete

Jedinečná turistická atrakcia sa nachádza iba niekoľko kilometrov od severných hraníc Slovenska – v poľskom Zakopanom, kúsok severne hneď za Kriváňom a Tichou dolinou.   Ľadový labyrint sa nachádza v areáli parku Zimowy Park Rozrywki w Zakopanem západne od mesta Zakopane a má rozlohu viac ako 2500 štvorcových metrov. Táto nezvyčajná turistická atrakcia je vôbec najväčšia svojho… Prečítať celé
Vydané 24. januára 2018 / Autor / Obsahuje tieto témy: ,

Jedinečná turistická atrakcia sa nachádza iba niekoľko kilometrov od severných hraníc Slovenska – v poľskom Zakopanom, kúsok severne hneď za Kriváňom a Tichou dolinou.

 

Ľadový labyrint sa nachádza v areáli parku Zimowy Park Rozrywki w Zakopanem západne od mesta Zakopane a má rozlohu viac ako 2500 štvorcových metrov. Táto nezvyčajná turistická atrakcia je vôbec najväčšia svojho druhu na svete a pozornosť púta už viac ako dva roky. Z prirodzených dôvodov je labyrint otvorený iba počas zimnej sezóny, pred ktorou ho musia pracovníci v parku vyrobiť odznova. Aj minulý rok sa tvorcom podarilo dosiahnuť svetové prvenstvo, začiatkom aktuálnej sezóny sa však rozhodli prekonať aj vlastný rekord.

Labyrint je skutočne ľadový – vytvorený je z kociek ľadu, ktorých trvanlivosť je priamo závislá na okolitej teplote. Zatiaľ sú podmienky pomerne priaznivé, pred návštevou parku by ste sa však mali určite informovať na jeho webovej stránke, či a kedy je otvorený a či je atrakcia v čase vašej budúcej návštevy otvorená (Zimowy Park Rozrywki w Zakopanem)

V parku sa okrem tejto atrakcie nachádza aj množstvo ďalších, ktoré by mohli byť zaujímavé pre celú rodinu.

 

ladovy labyrint zakopane (4)
INZERCIA

ladovy labyrint zakopane (2)

ladovy labyrint zakopane (1)

ladovy labyrint zakopane (5)

ladovy labyrint zakopane (3)

 

Pokračujte na ďalší príspevok »